środa, 25 marzec 2020 11:34

Koronawirus – a opieka nad zwierzętami

Koronawirus – a opieka nad zwierzętamiW okresie obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny nie wolno wychodzić z domu by pójść do sklepu czy pospacerować z psem.

Jeżeli osoby w kwarantannie mają pod swoją opieką zwierzęta, to w miarę możliwości na czas jej trwania powinny przekazać je pod opieką rodzinie lub znajomym, czy też oddać do hotelu dla zwierząt.

Możliwości opieki nad zwierzętami domowymi:
Jeżeli w okresie obowiązkowej kwarantanny nie możesz zapewnić zwierzętom należytej opieki, to w pierwszej kolejności zwróć się o pomoc do sąsiadów, znajomych, rodziny. Wówczas konieczne jest takie zorganizowanie opieki, aby wykluczyć bezpośredni kontakt nowego opiekuna z osobą poddawaną kwarantannie.
W przypadku psów - najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna.
Istnieje możliwość tymczasowego (na czas trwania kwarantanny) oddania zwierzęcia do hotelu dla zwierząt lub innego miejsca mogącego zapewnić bezpieczną nad nim opiekę (grupy wsparcia oferujące pomoc).
Jednocześnie należy pamiętać, że nie ma dowodów naukowych świadczących o przenoszeniu koronawirusa przez zwierzęta domowe i gospodarskie.

Hotele dla zwierząt na terenie Jasła:
Fryzjer i Hotel dla Psów "Psiara", ul. św. Jana z Dukli 54 b, tel. 888 303 929
Avet - hotel dla psów i kotów, Jasło, ul. Chopina 12, tel. 13 446 79 74