środa, 18 marzec 2020 10:26

Komunikat rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego

Epidemia - koronawirusObecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 3745 osób, a 2013 poddane jest kwarantannie.

Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon. Ostatni 12 przypadek to młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu.

Ponadto informuje, że pod nr telefonu 17-867-13-19 można uzyskać podstawowe informacje dla osób, które powracają z zagranicy i są bezwzględnie zobowiązane do kwarantanny domowej. Informacja ta dotyczy jedynie miejsca odbywania kwarantanny.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego