piątek, 31 styczeń 2020 10:19

Prace przy budowie mostu na Gądkach już trwają

Prace przy budowie mostu na Gądkach już trwająJuż widać pierwsze efekty prac przy budowie mostu na osiedlu Gądki.

Długo wyczekiwana inwestycja, która poprawi dostępność komunikacyjną w tej części miasta, ma zostać zakończona w październiku przyszłego roku.

Most, który umożliwi samochodową przeprawę przez rzekę Wisłokę, powstanie około 100 metrów od istniejącej kładki. Będzie miał nośność 30 ton, długość 115 metrów, 3 przęsła i 9 metrową jezdnię z jednostronnym chodnikiem. Wartość inwestycji to 8,6 mln zł, z czego 4 mln zł pokryte zostanie z dofinansowania uzyskanego z Funduszu Dróg Samorządowych.

– W końcu uda się poprawić dostępność komunikacyjną w tym regionie, tak by mieszkańcy o wiele szybciej mogli dostać się do centrum miasta, a także, co najważniejsze, by o wiele szybciej na to osiedle dotarły służby ratownicze – podkreśla Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Prace budowlane zlecono wyłonionej w przetargu firmie REMOST z Dębicy. W ramach inwestycji zaplanowano: budowę mostu i dojazdów (dł. ok. 190 m), budowę włączenia do ul. Chopina i ul. Gadki, budowę drogi najazdowej na nowo powstający most (pomiędzy ul. Chopina oraz ul. Gądki), umocnienia brzegów rzeki, budowę oraz przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych, a także budowę sieci oświetlenia i kanalizacji deszczowej oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

Urząd Miasta w Jaśle

ZAHURT JASŁO