piątek, 31 maj 2019 12:17

W Jaśle powstanie pięć nowych stref aktywności

W Jaśle powstanie pięć nowych stref aktywności Miasto Jasło dostało dofinansowanie do projektu pn. „Budowa 5 Otwartych Stref Aktywności w Jaśle”.

Strefy te powstaną przy: Zespole Szkół Miejskich nr 3, domu osiedlowym przy ul. Leśnej i ul. Okrężnej, na osiedlu Ulaszowice oraz na Ogródku Jordanowskim w Jaśle. Koszt inwestycji wyniesie 254 tys. zł, z czego dofinansowanie blisko 120 tys. zł.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Prace przy budowie mają zakończyć się najpóźniej końcem października br.

W nowych strefach znajdą się: biegacz i orbitek, rower i jeździec, surfer i twister, sztanga do wypychania, poręcze i podciąg nóg, rower do ćwiczenia rąk lub nóg, wyciąg i krzesełko, dwa stoliki z siedziskami do gier (chińczyk i szachy), ławki z oparciem, tablica z regulaminem. Przy strefach, na których planowana jest nawierzchnia trawiasta, nasadzone będą również drzewa.

Projekt został zgłoszony do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019”. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Urząd Miasta w Jaśle