REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 10 maj 2019 13:43

Będzie wymiana kotłów w Jaśle

Będzie wymiana kotłów w JaśleMiasto Jasło będzie uczestniczyć w dwóch projektach dotyczących wymiany źródeł ciepła.


W sumie w 332 domach prywatnych (zgłoszonych do udziału) zostaną zmienione dotychczasowe piece i kotły, a w 11 budynkach wielorodzinnych zostaną wybudowane węzły cieplne wraz z wewnętrznymi instalacjami CO i CWU.

Projekty „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1” oraz „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.2”, złożone przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki, otrzymały dofinansowanie ze środków EFRR.

Zakres Projektu 3.3.1 obejmuje wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) na kotły gazowe lub kotły na biomasę (pellet) w 231 domach prywatnych na terenie Miasta Jasła oraz budowę węzłów cieplnych wraz z wewnętrznymi instalacjami CO i CWU w budynkach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowej (łącznie 11 budynków). Z kolei Projekt 3.3.2 obejmuje wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) na kotły na paliwa stałe inne niż biomasa w 101 domach prywatnych na terenie Miasta Jasła. Wartość obydwu projektów dla Miasta Jasła wynosi: 8 657 648,37 zł (dofinasowanie: 6 667 280,81 zł).

Realizacja projektów rozpocznie się w 2019 roku i będzie obejmowała m.in. przygotowanie i przeprowadzenie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy, inspektora nadzoru, przygotowanie i zawarcie umów z mieszkańcami na wymianę kotła. Główna realizacja, rzeczowo-finansowa, przypada na lata 2020 i 2021. Informacje dla mieszkańców Jasła uczestniczących w projekcie pod nr tel. 13 44 86 384.
W projektach prowadzonych przez ZGDW, oprócz Miasta Jasła uczestniczą również: Gmina Chorkówka (tylko projekt 3.3.1), Miasto Dębica, Gmina Dębica, Gmina Jasło, Gmina Jedlicze, Gmina Pilzno oraz Gmina Żyraków.

Urząd Miasta w Jaśle

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin