czwartek, 08 listopad 2018 18:29

Modernizacja żeńskiej części oddziału chirurgicznego jasielskiego szpitala Wyróżniony

Modernizacja oddziału chirurgicznegoPodpisano umowę na modernizację żeńskiej części oddziału chirurgicznego jasielskiego szpitala.

Za pięć miesięcy pacjenci będą korzystali z komfortowych sal chorych z węzłami sanitarnymi, które wyposażone zostaną w nowe łóżka, meble i aparaturę medyczną. Powstanie także nowa sala opatrunkowa i zabiegowa oraz pomieszczenia socjalne dla personelu pielęgniarskiego i dyżurka lekarska. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych.

Wczoraj, tj. 7 listopada 2018 r., w jasielskim szpitalu podpisano umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wraz z wewnętrznymi instalacjami, w tym wentylacji mechanicznej i gazów medycznych”. Wykonawcą inwestycji jest firma Alfa z Gorlic, a koszt jej realizacji to kwota 2 038 545,25 złotych brutto.

W obecności Senator RP Alicji Zając, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciecha Zająca, Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, Wicestarosty Tadeusza Gorgosza, członka Zarządu Powiatu Stanisława Zająca, umowę podpisali: dyrektor szpitala Michał Burbelka oraz przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych Józef Trybus.

Modernizacja oddziału chirurgicznegoW ramach inwestycji obecna część żeńska oddziału chirurgicznego przejdzie gruntowną modernizację. Powstaną tu nowe pokoje: jedno, dwu i trzyosobowe z węzłami sanitarnymi. Sale chorych zostaną wyposażone w nowe łóżka, szafki i podstawową aparaturę medyczną.

Wyremontowane zostaną również: gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokój pielęgniarski, łazienka ogólnodostępna, brudownik, dyżurka lekarzy, pomieszczenia porządkowe oraz pomieszczenia socjalne.

W ramach inwestycji zaplanowano także wymianę instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji, instalacji przeciwpożarowej oraz montaż klimatyzacji i wymianę instalacji gazów medycznych.

Zgodnie z podpisaną umową roboty budowlane będą trwały pięć miesięcy. Firma, która wygrała przetarg ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Jak zapewnił jej przedstawiciel, nie będzie problemu z zachowaniem terminu oddania inwestycji do użytkowania.

Środki na realizację tej inwestycji pochodzą z budżetu powiatu. – Nie udało nam się pozyskać środków zewnętrznych. Przypomnę tylko, że aplikowaliśmy do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Mieliśmy świetnego partnera po stronie ukraińskiej. Przeszliśmy pozytywnie wszystkie etapy, ale niestety w punktacji końcowej odpadliśmy. Na pewno będziemy starać się szukać dodatkowych środków na realizację kolejnej inwestycji w szpitalu. – powiedział Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Dodał, że ma nadzieję, że w nowej kadencji uda się kontynuować prace na obecnie męskiej części oddziału. – Jak nowa Rada Powiatu podejmie się kontynuowania tego zadania, to w następnym etapie będzie przebudowa części męskiej. Mam nadzieję, że w 2019 roku zakończymy modernizację całego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. – stwierdził Adam Pawluś.