środa, 10 październik 2018 09:10

Podkarpacie: filar polskiego przemysłu nafty i gazu Wyróżniony

Podkarpacie: filar polskiego przemysłu nafty i gazuW dniu 7 października br. Pan Mateusz Morawiecki, Premier Rządu RP, odwiedził wiertnię PGNiG w Kramarzówce koło Jarosławia.

Premier przedstawił perspektywy rozwoju wydobycia gazu na Podkarpaciu.

W Kramarzówce znajdują się, odkryte przez jasielskich geologów, duże złoża gazu ziemnego. Pan Premier przedstawił perspektywy rozwoju wydobycia gazu na terenie Podkarpacia. Potencjał znajdujących się tu złóż to 150 mld m³ gazu. Z tytułu eksploatacji wpłyną środki finansowe do 127 gmin. Jest to wielka szansa na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego. Kramarzówka to nowy rozdział poszukiwania i wydobycia gazu na Podkarpaciu.

Starosta Jasielski Adam Pawluś

W spotkaniu udział wzięli: Joanna Kopcińska – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Bogdan Rzońca i Andrzej Matusiewicz – Posłowie na Sejm RP, Lucyna Podhalicz- Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Tadeusz Chrzan – Starosta Jarosławski, Adam Pawluś – Starosta Jasielski, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz najwyższe władze spółek naftowych na czele z Piotrem Woźniakiem – Prezesem Zarządu PGNiG.