poniedziałek, 08 październik 2018 15:05

Jasło w specjalnej strefie ekonomicznej Wyróżniony

Jasło w specjalnej strefie ekonomicznejW myśl nowych przepisów, przedsiębiorcy z całej Polski mogą korzystać z pomocy publicznej dotychczas oferowanej tylko przez specjalne strefy ekonomiczne.

Lokalizacja inwestycji na terenie miasta Jasła daje przedsiębiorcom wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na okres 15 lat.

Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, wraz z aktami wykonawczymi modyfikuje mechanizm funkcjonowania systemu zwolnienia z podatku dochodowego w ramach specjalnych stref ekonomicznych.

Wyjątkowe warunki dla inwestujących w Jaśle
Na terenie miasta przedsiębiorcy mają wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na okres 15 lat. Dla przykładu - minimalny nakład do poniesienia przez mikroprzedsiębiorcę, który zlokalizuje w Jaśle nową inwestycję z obszaru IT wynosi 200.000 zł (koszty kwalifikowane), a pomoc publiczna 140.000 zł (70%). Wstępny kwalifikator pomocy publicznej dostępny jest pod linkiem

W celu szczegółowej weryfikacji planowanej inwestycji pod względem kryteriów uzyskania pomocy publicznej, należy skontaktować się z Oddziałem ARP S.A. w Mielcu tel.: 17 788 72 36, e-mail:

Nowe przepisy powodują, że inwestor może wskazać dowolne miejsce realizacji swojej inwestycji w Polsce i ubiegać się o decyzję o wsparciu. Jej uzyskanie zależy od: rodzaju działalności, jaką zamierza prowadzić przedsiębiorca, lokalizacji nowej inwestycji oraz spełnienia kryteriów ilościowych (poniesienie kosztów kwalifikowanych w określonej wysokości) i jakościowych, szczegółowo opisanych w rozporządzeniu o pomocy publicznej. Na podstawie otrzymanej decyzji o wsparciu przedsiębiorca będzie mógł korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego, której intensywność i okres obowiązywania zależą od lokalizacji inwestycji i wielkości przedsiębiorstwa.

Urząd Miasta w Jaśle