poniedziałek, 01 październik 2018 13:28

Tomasz Kasprzyk odznaczony medalem Wyróżniony

Tomasz KasprzykPo raz kolejny twórczość Tomasza Kasprzyka została doceniona.

Artysta fotografik otrzymał szczególne wyróżnienie – medal ,,ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ”. Medal przyznał Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, uchwałą kapituły FRP w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość wręczenia medalu miała miejsce w Krynicy-Zdrój 29 września 2018 r.

Tomasz Kasprzyk ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, jak chociażby odznakę honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”, która przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Artysta fotografik - Tomasz Kasprzyk

***

Tomasz Kasprzyk - artysta fotografik, dokumentalista od wielu pokoleń związany jest z Jasłem. Ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie w Krośnie na kierunku fotografia i film. Jako członek Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego brał udział w wielu wystawach fotograficznych na terenie całej Polski. Należy do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do grupy PLAJA – Nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków.
Jego twórczość fotograficzna to kompozycje martwej natury i kwiatów. To przyroda widziana w dużych zbliżeniach. Interesuje go również portret psychologiczny i studyjny.

Prace fotograficzne artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Tomaszowi Kasprzykowi gratulujemy odznaczenia i życzymy kolejnych sukcesów.

www.miastojaslo.pl