piątek, 13 lipiec 2018 13:33

Miasto znowu wesprze jasielski szpital Wyróżniony

Miasto znowu wesprze jasielski szpital Miasto Jasło przekaże 180 tysięcy złotych Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle na zakup aparatury medycznej do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Wcześniej dofinansowywało już zakup aparatów RTG i USG oraz dwóch karetek.

Z wnioskiem o dofinasowanie zakupu sprzętu do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii zwrócił się dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Oddział ten leczy pacjentów krytycznie chorych, z bezpośrednim zagrożeniem życia.

Wśród sprzętów koniecznych do wymiany znajdują się: monitory do pomiaru rzutu serca, respirator, aparat do szybkiego przetaczania i ogrzewania krwi i płynów infuzyjnych, analizator parametrów krytycznych, pompy do żywienia pozajelitowego, pompy infuzyjne oraz urządzenia do ogrzewania chorych metodą konwekcyjną.

W ciągu ostatnich kilku lat miasto przekazało szpitalowi w formie dotacji w sumie 660 tys. zł. (2013 r. – 100 tys. zł na karetkę transportową; 2014 r. – 100 tys. zł na ambulans sanitarny; 2016 r. - 180  tys. zł – aparat RTG z ramieniem C, 2017 r. – 100 tys. zł na aparat ultrasonograficzny, 2018 r. – 180 tys. zł na aparaturę medyczną).

Urząd Miasta w Jaśle