niedziela, 28 kwiecień 2013 23:20

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Dębowcu Wyróżniony

Inauguracja sezonu motocyklowegoSetki motocyklistów przybyło 28 kwietnia, w niedzielne przedpołudnie do Dębowca na zlot motocyklowy.

Około 650 motocyklistów zgromadziła modlitewna inauguracja. Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni zostali pobłogosławieni. Przybywając licznie pokazali, że potrzebują i chcą opieki Matki Bożej. Życie przynosi wiele trudów, wiele niebezpieczeństw, a w niedzielę zobaczyliśmy niezwykłą prawdę - chęć zawierzenia się Matce Najświętszej.

Inauguracja sezonu motocyklowego

Niezwykle głębokie przesłanie miała homilia księdza Marka Jaworskiego z Gorlic nawołująca do wzajemnego szacunku, zrozumienia. Zaznaczył, że możemy czerpać prawdziwą radość z jazdy na motocyklach ale nie musimy płacić za to swoim lub cudzym życiem. Nauka współistnienia na drodze kierowcy samochodu i motocyklisty jest istotna.

Anna Dziura

Fotorelacja z inauguracji

Przeczytaj również:

Kierowco patrz w lusterka! Dzięki rozwadze unikniesz kolizji z jednośladem!