poniedziałek, 05 marzec 2018 15:00

UCHRONIONY PRZED WYCHŁODZENIEM Wyróżniony

UCHRONIONY PRZED WYCHŁODZENIEMJasielscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który leżał w śniegu. 21-latek był pijany.

Niska temperatura panująca na zewnątrz, mogła okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

W nocy z soboty na niedzielę, dyżurny jasielskiej komendy przyjął zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym w śniegu na ulicy Krakowskiej w Jaśle, w rejonie pobliskiej restauracji. Z uwagi na utrzymującą się niską temperaturę powietrza, na miejsce skierowani zostali policjanci oraz pogotowie ratunkowe. 21-letni mieszkaniec Jasła, był wychłodzony, miał przemoczone ubranie oraz był pijany. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym i w przypadku zauważenia osób, które potrzebują pomocy powiadamiać Policję. Zimowa aura może być śmiertelnym zagrożeniem, dlatego pamiętajmy, że w podobnych sytuacjach możemy kogoś uchronić przed zamarznięciem.

jg