środa, 28 luty 2018 11:31

W Jaśle trzy okręgi wyborcze Wyróżniony

W Jaśle trzy okręgi wyborczeZgodnie z nowymi przepisami Rada Miejska Jasła przyjęła podział miasta na okręgi wyborcze.

Ustaliła również granice, numery i liczbę radnych wybieranych w każdym z nich. Proponowany podział, który nawiązuje do przepisów obowiązujących w latach poprzednich (przed wprowadzeniem okręgów jednomandatowych), został pozytywie zaopiniowany przez komisarza wyborczego w Krośnie.

Okręgi wyborcze zostały utworzone w oparciu o funkcjonujące w mieście osiedla z uwzględnieniem liczby mieszkańców ujętych w stałym rejestrze wyborców na koniec 2017 roku.
okręg wyborczy nr 1 – osiedla: Kopernika, Górka Klasztorna, Gądki, Niegłowice, Żółków, Rafineria – wybieranych 7 radnych
okręg wyborczy nr 2 – osiedla: Śródmieście, Ulaszowice, Hankówka, Sobniów, Brzyszczki - wybieranych 7 radnych
okręg wyborczy nr 3 – osiedla: Mickiewicza, Kaczorowy, Bryły, Gamrat, Krajowice – wybieranych 7 radnych

Podział miasta na okręgi wyborcze, ustalenie ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym wynika z przepisów ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych oraz ustawy Kodeks Wyborczy.

Urząd Miasta w Jaśle