poniedziałek, 11 grudzień 2017 08:57

Akademia Pełna Życia – dzienny dom pomocy w Jaśle Wyróżniony

Umowa dotyczy dofinansowania projektu „Akademia Pełni Życia” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt adresowany jest do osób niesamodzielnych w wieku 60+, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych. Jego głównym celem jest poprawa funkcjonowania 29 niesamodzielnych osób (w wieku powyżej 60 lat, zamieszkałych w Jaśle) w sferze fizycznej, intelektualnej, społecznej oraz kulturalnej.
Możliwie to będzie dzięki utworzeniu miejsc opieki oraz świadczeniu usług w nowo utworzonym Dziennym Domu Pomocy w Jaśle (do 31 grudnia 2019 r.). Opieka zostanie zapewniona na 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku (godziny dostosowane do potrzeb osób i rodzin). Dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się zapewniony będzie transport do i z Dziennego Domu Pomocy.
Do udziału w projekcie preferowane będą osoby, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia, osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, osoby z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami rozwojowymi, osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Formy wsparcia w ramach projektu:
usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne w tym m.in. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej;
zajęcia zwiększające sprawność fizyczną;
wyjazdy do placówek kulturalnych;
terapia zajęciowa która obejmie m.in: artterapię (zaj. plastyczne, decoupage, papieroplastyka, origami), muzykoterapię, choreoterapię, zaj. krawieckie, kulinarne;
psychoterapia;
prelekcje w zakresie racjonalnego trybu życia;
zajęcia rekreacyjno – towarzyskie;
praca socjalna

Projekt „Akademia Pełni Życia” wyłoniony w ramach konkursu nr RPPK.08.03.00-IP.01-18-017/17 RPO WP na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych będzie realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r.
MOPS Jasło

ZAHURT JASŁO