Fotografia ślubna Jasło

wtorek, 03 październik 2017 11:25

Opowiadając o książkach – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke Wyróżniony

Opowiadając o książkach – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke29 września br. w ramach XII Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców literatury dziecięcej – Grzegorza Kasdepke.

Zazwyczaj spotkania z Grzegorzem Kasdepke są brawurowe i wesołe – tak było i tym razem.
Z dużą dozą humoru i zabawy uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania, dotyczące spraw ważnych i poważnych, m. in. którą książkę autora możemy czytać w nieskończoność, która pomoże nam polubić matematykę, a która opisuje jego dzieciństwo? Dzieci nauczyły się odróżniać opowiadanie fantastyczne od realistycznego, rozszyfrowały frazeologizmy, takie jak: zrobić kogoś w konia, wystrychnąć na dudka, dostać małpiego rozumu czy wiercić komuś dziurę w brzuchu. Zastanawiały się także czym jest proza użytkowa, zadawały pytania, opowiadały o swoich planach i odpowiadały na pytania gościa.

Dla miłośników twórczości Grzegorza Kasdepke mamy dobrą nowinę: już w najbliższym czasie ukażą się dalsze losy bohaterów Kacepriady.

kosdepke 2

W spotkaniu zorganizowanym w ramach XII Festiwalu Literackiego i Regionalnego udział wzięli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gliniku Polskim, Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeluśnicy oraz Szkoły Podstawowej w Dobryni i Święcanach.
Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawuje m.in. portal www.miastojaslo.pl.