Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 21 sierpień 2017 17:30

„Akcja Pensjonat” z nagrodą na festiwalu filmowym w Zamościu

1„Akcja Pensjonat”, film produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw, zdobył III nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na 5. Zamojskim Festiwalu Filmowym „Spotkania z Historią”.


Statuetkę „Zamość Perła renesansu” oraz pamiątkowy dyplom odebrał z rąk organizatorów festiwalu Bogdan Miszczak, producent filmu i właściciel TV Obiektyw.

- Cieszę się, że mogliśmy zaprotezować nasz film przed publicznością festiwalową w Zamościu. To duże wyróżnienia a nagroda w konkursie udowadnia nam, że takie filmy jak Akcja Pensjonat, przybliżające szerszej publiczności nieznane karty historii Podkarpacia warto produkować - powiedział Bogdan Miszczak, właściciel TV Obiektyw.

Każdy z 15 nominowanych do finału filmów był wyświetlany podczas pokazów dla publiczności.

- „Akcja Pensjonat” cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród widzów festiwalu. Mam nadzieję, że kolejny nasz film „Jako w niebie tak i w Komańczy”,opowiadający historię internowania ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, którego premiera zaplanowana jest na jesieni tego roku, weźmie udział w kolejnej edycji konkursu – podkreślił Miszczak.

 

2


3

 

Werdyktem jury w składzie: Stanisław Królak, Paweł Woldan i Marek T. Pawłowski, I nagrodę oraz statuetkę „Zamość Perła Renesansu” w kategorii najlepszy film dokumentalny otrzymał obraz Bronisława Bubiaka „Ponary – nóż w serce”, II nagrodę otrzymał film „Ofiary tajnego protokołu. Bitwa o Kobryń”, reż. Władmir Łuckij, Iryna Wasiliewa, III nagroda wraz ze statuetką powędrowała w ręce Bogdana Miszczaka za film „Akcja Pensjonat”.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

TV Obiektyw

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas