czwartek, 29 czerwiec 2017 12:28

100 tys. zł na zakup aparatu USG dla jasielskiego szpitala Wyróżniony

szpital100 tys. zł przekaże Miasto Jasło na zakup aparatu ultrasonograficznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Całkowity koszt nowego sprzętu to blisko 300 tys. zł. 100 tys. zł przekaże Miasto Jasło na zakup aparatu ultrasonograficznego dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Całkowity koszt nowego sprzętu to blisko 300 tys. zł.
Zgodnie ze złożonym wnioskiem przez dyrektora szpitala, aparat ultrasonograficzny jest urządzeniem niezbędnym w procesie diagnozowania i leczenia ogromnej liczby schorzeń u pacjentów. W pracowni USG wykonuje się około 11 tys. badań rocznie, a to powoduje, że używany sprzęt ulega znacznemu zużyciu. Stąd też potrzeba jego wymiany.
Radni Rady Miejskiej Jasła zagłosowali za przyznaniem tej dotacji jednogłośnie.
UMJ