Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

piątek, 09 czerwiec 2017 13:39

8-latka pogryziona przez rottweilera

8- latka pogryziona przez rottweilera U ubiegłą niedzielę, na prywatnej posesji w Jaśle, 8-latka została zaatakowana i pogryziona przez rottweilera.


W wyniku zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń głowy. W tej sprawie policjanci wszczęli dochodzenie i będę wyjaśniać okolicznosci tego nieszczęśliwego zdarzenia.
- W minioną niedzielę, około godz. 22, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie z pogotowia ratunkowego o 8-letniej dziewczynce, którą pogryzł pies. Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Jaśle. 
Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres ustalili, że na prywatnej posesji odbywało się spotkanie rodzinne - poprawiny związane z przyjęciem weselnym. W tym spotkaniu uczestniczyła 30-letnia mieszkanka Jasła wraz z 8-letnią córką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że uczestnicy imprezy znajdowali się przed domem, kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bawiąca się na posesji dziewczynka podbiegła do rottweilera, próbując się z nim bawić. Nagle pies należący do właściciela posesji, zaatakował ją, powodując obrażenia twarzy - mówi starszy aspirant Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle
Dziewczynka została przetransportowana karetką pogotowia do jasielskiego szpitala, a następnie do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane urazy, obecnie znajduje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje oficer prasowy.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że dziewczynka znała psa i bawiła się z nim już wcześniej. Funkcjonariusze ustalili także, że zwierze było szczepione przeciw wściekliźnie.
Policjanci w tej sprawie wszczęli dochodzenie z art. 160 kodeks karnego pod kątem narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

 

red. (KPP Jasło)

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas