sobota, 20 kwiecień 2013 18:12

7 lat pozbawienia wolności dla sprawcy śmiertelnego pobicia na dworcu PKS w Jaśle Wyróżniony

miastojaslo.pl218 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie Karola P. z Jasła, który jest sprawcą śmiertelnego pobicia.

Oskarżony usłyszał wyrok 7 lat pozbawienia wolności i 3 lat pozbawienia praw publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.
26 października ubiegłego roku miało miejsce całe zdarzenie. Karol P. będąc pod wpływem alkoholu zaczepił jednego z pasażerów, a następnie pobił go do nieprzytomności. 34-latek będący ofiarą pobicia zmarł kilkanaście dni po całym zdarzeniu, gdyż posiadał m.in. bardzo rozległe obrażenia mózgu.

Karol P. chcąc wyłudzić papierosa doprowadził do szarpaniny a konsekwencją tego stały się gwałtowne kopnięcia w głowę ofiary. Całość została dokładnie zarejestrowana przez monitoring na dworcu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, a na dworzec PKS był pełen ludzi.
Karol P. chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja zatrzymała go i pokrzyżowała jego plany dotyczące wyjazdu za granicę.

Za spowodowanie tak ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o niższym wymiarze kary z uwagi na młodociany wiek oskarżonego oraz jego nienaganne zachowanie w areszcie. W stosunku do matki i siostry ofiary oskarżony ma wypłacić zadośćuczynienie i częściowe odszkodowanie w kwocie po 20 tysięcy złotych.
Wyrok jest nieprawomocny.

Anna Dziura