REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 20 kwiecień 2013 18:12

7 lat pozbawienia wolności dla sprawcy śmiertelnego pobicia na dworcu PKS w Jaśle

miastojaslo.pl218 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie Karola P. z Jasła, który jest sprawcą śmiertelnego pobicia.


Oskarżony usłyszał wyrok 7 lat pozbawienia wolności i 3 lat pozbawienia praw publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.
26 października ubiegłego roku miało miejsce całe zdarzenie. Karol P. będąc pod wpływem alkoholu zaczepił jednego z pasażerów, a następnie pobił go do nieprzytomności. 34-latek będący ofiarą pobicia zmarł kilkanaście dni po całym zdarzeniu, gdyż posiadał m.in. bardzo rozległe obrażenia mózgu.

Karol P. chcąc wyłudzić papierosa doprowadził do szarpaniny a konsekwencją tego stały się gwałtowne kopnięcia w głowę ofiary. Całość została dokładnie zarejestrowana przez monitoring na dworcu. Zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, a na dworzec PKS był pełen ludzi.
Karol P. chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja zatrzymała go i pokrzyżowała jego plany dotyczące wyjazdu za granicę.

Za spowodowanie tak ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o niższym wymiarze kary z uwagi na młodociany wiek oskarżonego oraz jego nienaganne zachowanie w areszcie. W stosunku do matki i siostry ofiary oskarżony ma wypłacić zadośćuczynienie i częściowe odszkodowanie w kwocie po 20 tysięcy złotych.
Wyrok jest nieprawomocny.

Anna Dziura

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin