Fotografia ślubna Jasło

Fotograf ślubny Jasło

poniedziałek, 15 maj 2017 09:06

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Jaśle Wyróżniony

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w JaśleMiasto Jasło realizuje projekt „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Miasta Jasła” w ramach którego wykonane zostaną termomodernizacje siedmiu budynków: szkół podstawowych nr 2, 4 i 11, Zespołu Szkół Miejskich nr 5, siłowni i budynku techniczno-administracyjnego MOSiR-u, a także Urzędu Miasta w Jaśle.

Prace przy termomodernizacji budynku urzędu miejskiego rozpoczną się we wtorek (16 maja) i potrwają do połowy listopada br. W związku z tym wystąpią pewne utrudnienia i niedogodności. Na czas robót wejście do budynku od strony wschodniej (od ul. Basztowej) wraz z parkingiem wewnętrznym będą niedostępne dla interesantów.

W ramach prac między innymi zmodernizowany zostanie system CO wraz z kotłem i montażem nowych grzejników. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany docieplone, a budynek zyska nową elewację.

Warto zaznaczyć, że od 1 kwietnia budynek Urzędu Miasta Jasła jest zasilany w energię elektryczną z trzech źródeł: z PGE Dystrybucja S.A., z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na zadaszeniu Placu Bartłomieja oraz z instalacji fotowoltaicznej wkomponowanej w barierki balkonowe budynku. W słoneczne dni produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w 100% zaspakaja potrzeby urzędu.

Wartość całego projektu, obejmującego prace przy wszystkich siedmiu termomodernizacjach, wynosi 11,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to blisko 9,5 mln zł.

UMJ