REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 15 maj 2017 09:06

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Jaśle

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w JaśleMiasto Jasło realizuje projekt „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Miasta Jasła” w ramach którego wykonane zostaną termomodernizacje siedmiu budynków: szkół podstawowych nr 2, 4 i 11, Zespołu Szkół Miejskich nr 5, siłowni i budynku techniczno-administracyjnego MOSiR-u, a także Urzędu Miasta w Jaśle.


Prace przy termomodernizacji budynku urzędu miejskiego rozpoczną się we wtorek (16 maja) i potrwają do połowy listopada br. W związku z tym wystąpią pewne utrudnienia i niedogodności. Na czas robót wejście do budynku od strony wschodniej (od ul. Basztowej) wraz z parkingiem wewnętrznym będą niedostępne dla interesantów.

W ramach prac między innymi zmodernizowany zostanie system CO wraz z kotłem i montażem nowych grzejników. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany docieplone, a budynek zyska nową elewację.

Warto zaznaczyć, że od 1 kwietnia budynek Urzędu Miasta Jasła jest zasilany w energię elektryczną z trzech źródeł: z PGE Dystrybucja S.A., z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na zadaszeniu Placu Bartłomieja oraz z instalacji fotowoltaicznej wkomponowanej w barierki balkonowe budynku. W słoneczne dni produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w 100% zaspakaja potrzeby urzędu.

Wartość całego projektu, obejmującego prace przy wszystkich siedmiu termomodernizacjach, wynosi 11,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to blisko 9,5 mln zł.

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+2 # mam oczy niestety 2017-05-15 12:44
protestuję przeciwko termomodernizac jom na tak niskim poziomie estetycznym! kolor sików?! poważnie?! Budynek który powinien być wizytówką Jasła! czy miasta nie stać na 40m2 okładziny drewnianej lub np. trespa albo beton architektoniczn y (np w szachownicy utworzonej przez okna na frontowej elewacji)? do tego popielaty, albo jak już musi być "milusio" to chociaż piaskowy kolor, a nie w kolorze sików. Może zmieńmy slogan na: Jasło - sikowe klimaty...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # mm 2017-05-15 13:40
Faktycznie za bogato to nie wygląda.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # Anastazja 2017-05-15 18:40
Bieda z nędzą. No ale skąd wziąć kasę jak na 13tki poszła :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin