wtorek, 25 kwiecień 2017 15:49

18 drzew na 18 lat Baltic Wood Wyróżniony

18 drzew na 18 lat Baltic WoodBaltic Wood, producent podłóg drewnianych, zainicjował akcję wspólnego sadzenia drzew w Jaśle.

Założeniem przedsięwzięcia jest ochrona otaczającej przyrody oraz propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności. Zarząd i pracownicy spółki zasadzili na terenie zakładu produkcyjnego w Jaśle 18 dębów, słynących z długowieczności.
Uroczyste sadzenie drzew miało miejsce w piątek 21 kwietnia br. na terenie otaczającym fabrykę Baltic Wood w Jaśle. Do zadrzewienia przygotowano sadzonki dębu, jednego z najszlachetniejszych drzew symbolizujących siłę i wytrzymałość. Projekt zainicjowali członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej, którzy uroczyście zasadzili pierwsze drzewo przed siedzibą firmy. Kolejne sadzonki umieścili przedstawiciele poszczególnych działów spółki m.in. ochrony środowiska, jakości, technologicznego, sprzedaży, finansów czy marketingu. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Antoni Pikul, oraz Inspektor w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Joanna Pawelec.
– Zasadzenie drzew jest symbolem naszego szacunku dla środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że nowe dęby pozostaną w Jaśle na setki lat, ciesząc swym pięknem i majestatem następne pokolenia mieszkańców – powiedział Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood S.A. – Celem przedsięwzięcia jest zwiększanie świadomości w zakresie ochrony przyrody, promowanie proekologicznych postaw i wartości, będących istotnym obszarem działalności spółki.
sadzenie drzew 1Ekoodpowiedzialność produkcji
Elementem uroczystości było wspólne zwiedzanie zakładu produkcyjnego Baltic Wood. W nowoczesnej fabryce o powierzchni ponad 20 000 mkw. wytwarzane są wysokiej jakości podłogi drewniane. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję bliższego poznania technologii i pełnego procesu produkcji – od obróbki surowca po gotowy produkt finalny. – Wysoka jakość naszych wyrobów idzie w parze z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wykorzystywane w produkcji drewno pochodzi z certyfikowanych lasów nadzorowanych przez FSC, a wszystkie produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych – dodaje Magda Marek, Członek Zarządu Baltic Wood. Ekoodpowiedzialność spółki potwierdzają certyfikaty FSC oraz świadectwo M1.
18 drzew na 18 lat Baltic Wood
Zainicjowany projekt i symboliczna liczba 18 drzew uświetniają obchodzoną w tym roku rocznicę powstania Baltic Wood. Utworzona 18 lat temu w Jaśle spółka zatrudnia obecnie 340 osób i jest jednym z wiodących producentów podłóg drewnianych w Polsce i zagranicą. Firma sukcesywnie umacnia pozycję na międzynarodowym rynku. Podłogi Baltic Wood trafiają do 52 krajów na wszystkich kontynentach.

xxx

Baltic Wood to europejski producent podłóg drewnianych, które trafiają do konsumentów w 52 krajach świata. Od ponad 17 lat firma działa w Polsce. Podłogi Baltic Wood wykonane są wyłącznie z naturalnego drewna. Asortyment marki znajduje się na stronie www.balticwood.pl.
Monika Pezda, Biuro Prasowe Baltic Wood