REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 25 kwiecień 2017 15:49

18 drzew na 18 lat Baltic Wood

18 drzew na 18 lat Baltic WoodBaltic Wood, producent podłóg drewnianych, zainicjował akcję wspólnego sadzenia drzew w Jaśle.


Założeniem przedsięwzięcia jest ochrona otaczającej przyrody oraz propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności. Zarząd i pracownicy spółki zasadzili na terenie zakładu produkcyjnego w Jaśle 18 dębów, słynących z długowieczności.
Uroczyste sadzenie drzew miało miejsce w piątek 21 kwietnia br. na terenie otaczającym fabrykę Baltic Wood w Jaśle. Do zadrzewienia przygotowano sadzonki dębu, jednego z najszlachetniejszych drzew symbolizujących siłę i wytrzymałość. Projekt zainicjowali członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej, którzy uroczyście zasadzili pierwsze drzewo przed siedzibą firmy. Kolejne sadzonki umieścili przedstawiciele poszczególnych działów spółki m.in. ochrony środowiska, jakości, technologicznego, sprzedaży, finansów czy marketingu. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta – Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Antoni Pikul, oraz Inspektor w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Joanna Pawelec.
– Zasadzenie drzew jest symbolem naszego szacunku dla środowiska naturalnego. Mamy nadzieję, że nowe dęby pozostaną w Jaśle na setki lat, ciesząc swym pięknem i majestatem następne pokolenia mieszkańców – powiedział Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood S.A. – Celem przedsięwzięcia jest zwiększanie świadomości w zakresie ochrony przyrody, promowanie proekologicznych postaw i wartości, będących istotnym obszarem działalności spółki.
sadzenie drzew 1Ekoodpowiedzialność produkcji
Elementem uroczystości było wspólne zwiedzanie zakładu produkcyjnego Baltic Wood. W nowoczesnej fabryce o powierzchni ponad 20 000 mkw. wytwarzane są wysokiej jakości podłogi drewniane. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję bliższego poznania technologii i pełnego procesu produkcji – od obróbki surowca po gotowy produkt finalny. – Wysoka jakość naszych wyrobów idzie w parze z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wykorzystywane w produkcji drewno pochodzi z certyfikowanych lasów nadzorowanych przez FSC, a wszystkie produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych – dodaje Magda Marek, Członek Zarządu Baltic Wood. Ekoodpowiedzialność spółki potwierdzają certyfikaty FSC oraz świadectwo M1.
18 drzew na 18 lat Baltic Wood
Zainicjowany projekt i symboliczna liczba 18 drzew uświetniają obchodzoną w tym roku rocznicę powstania Baltic Wood. Utworzona 18 lat temu w Jaśle spółka zatrudnia obecnie 340 osób i jest jednym z wiodących producentów podłóg drewnianych w Polsce i zagranicą. Firma sukcesywnie umacnia pozycję na międzynarodowym rynku. Podłogi Baltic Wood trafiają do 52 krajów na wszystkich kontynentach.

xxx

Baltic Wood to europejski producent podłóg drewnianych, które trafiają do konsumentów w 52 krajach świata. Od ponad 17 lat firma działa w Polsce. Podłogi Baltic Wood wykonane są wyłącznie z naturalnego drewna. Asortyment marki znajduje się na stronie www.balticwood.pl.
Monika Pezda, Biuro Prasowe Baltic Wood

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin