niedziela, 05 marzec 2017 10:47

Zarząd Powiatu z wizytą w Warszawie Wyróżniony

DSC 2250Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Tadeusz Gorgosz spotkali się z Wiceministem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim. Tematem spotkania była kwestia budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

28 lutego br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy udziale Posła RP Bogdana Rzońcy, odbyło się spotkanie Wiceministra Jarosława Zielińskiego ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem oraz Wicestarostą Tadeuszem Gorgoszem. Tematem rozmowy była kwestia budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
Podczas spotkania omówiono zakres planowanej inwestycji oraz rozważano możliwości wykorzystania pozabudżetowych środków w celu realizacji całego zakresu inwestycji. Wiceminister Zieliński bardzo pozytywnie ocenił zaangażowanie posła Bogdana Rzońcy zmierzające do umieszczenia tej inwestycji w programie modernizacji policji.
Komenda Powiatowej Policji w Jaśle ma powstać na Błoniach przy ul. Sroczyńskiego, na działce o łącznej powierzchni 1, 50 ha. Zarząd Powiatu zadeklarował przejęcie części zbędnego terenu przy tej inwestycji.
Nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Jaśle powstanie w latach 2017 – 2019. Inwestycja ta obejmuje budowę budynku administracyjnego, 3 – kondygnacyjnego, podpiwniczonego, w którym będzie strzelnica pięciostanowiskowa, budynku kotłowani, budynku garażowego 2 – kondygnacyjnego na 10 samochodów z warsztatem i myjnią, kojców dla 2 psów służbowych, ogrodzenia działki, drogi dojazdowej, parkingów i oświetlenia zewnętrznego. Koszt inwestycji to 30 mln zł.