piątek, 17 luty 2017 11:03

Skala bezdomności w województwie podkarpackim

Bezdomność na PodkarpaciuNa Podkarpaciu określono liczbę osób bezdomnych.

Ogólnopolskie badanie zostało przeprowadzone w nocy z 8 na 9 lutego br. Działania związane z jego realizacją na terenie województwa koordynowała wojewoda.

Liczba osób bezdomnych przebywających na terenie województwa podkarpackiego to 1 090 osób,

w tym:
- mężczyźni: 937
- kobiety: 136
- dzieci: 17
W placówkach przebywało ogółem 934 osoby, (791 mężczyzn, 126 kobiet, 17 dzieci); natomiast poza placówkami (pustostany, altany działkowe, miejsca niemieszkalne: ulice, klatki schodowe, piwnice, dworce,) 156 osób (146 mężczyzn, 10 kobiet, 0 dzieci).

Dla porównania, według wyników ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych, które zostało przeprowadzone w nocy z 21 na 22 stycznia 2015 roku, na terenie woj. podkarpackiego przebywało 1 131 osób bezdomnych.

Obecnie na Podkarpaciu funkcjonują 22 placówki noclegowe dla osób bezdomnych, w tym 14 dla mężczyzn (w tym 1 hostel), 4 dla kobiet, 2 dla kobiet z dziećmi oraz 2 tzw. łączone. Łącznie placówki dysponują 900 miejscami stałymi – statutowymi, zaś w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 191 osób, co daje łącznie 1091 miejsc.

Szczegóły TUTAJ

Małgorzata Waksmundzka-Szarek