Fotografia ślubna Jasło

Fotograf ślubny Jasło

czwartek, 15 grudzień 2016 09:54

Wsparcie dla województwa – budowa drogi KG2 Wyróżniony

rmjJasielscy radni wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego na realizację zadania „Budowa drogi wojewódzkiej nr 992 Jasło- Granica Państwa na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 28, a drogą krajową nr 73”. Miasto przekaże na ten cel w ciągu dwóch lat 2 mln 250 tys. zł.

Pomoc finansowa, o której mowa udzielona zostanie w formie dotacji celowej że środków budżetu Miasta Jasła na rok 2017 i 2018, a jej przyznanie umożliwi przygotowanie i rozpoczęcie realizacji tak zwanej drogi KG2. - Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na terenie naszego miasta, która w znacznym stopniu wpłynie na poprawę sytuacji komunikacyjnej Jasła. Skierowanie na nią ruchu samochodów na kierunku Pilzno-Krosno i Pilzno-Gorlice, odciąży ulicę Lwowską – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w latach 2017-2018. Prowadzona jest przez Województwo Podkarpackie, które zabezpieczyło na ten cel w swoim budżecie 15 mln zł.

UMJ