poniedziałek, 15 kwiecień 2013 10:43

Kierowco patrz w lusterka! Dzięki rozwadze unikniesz kolizji z jednośladem! Wyróżniony

motocyklistaMotocykliści wyjechali na ulice. Wraz z nadejściem wiosny, możemy zaobserwować coraz więcej tych jednośladów na drodze.


Motocyklista to uczestnik ruchu, którego należy szanować i dzięki takiej wzajemnej tolerancji unikniemy prawdopodobieństwa wypadku z jego udziałem. Większość kierowców po kolizji z motocyklistom przyznaje, że go nie widziało lub zauważyło zbyt późno. Na szczególną naszą uwagę zasługuje zachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Nasza czujność powinna być wyczulona ponieważ w sytuacji zderzenia niestety ale o wiele bardziej poszkodowany, nie wspominając już o ryzyku śmierci będzie motocyklista.

miastojaslo.plIMG 4430Rozwaga na skrzyżowaniach, sygnalizowanie manewrów oraz patrzenie w lusterka jest niezmiernie ważne. Należy nauczyć się współistnieć na drodze, zarówno kierowca samochodu, jak i motocyklista. Okres od marca do listopada jest szczególnym czasem. Rozpoczyna się szaleństwo. Wiele osób postanawia przesiąść się z auta na motocykl. Sam pomysł jest ekscytujący, ale niestety są też liczby, które pokazują zwiększoną ilość wypadków na drogach z udziałem jednośladów. W większości wypadków motocykl wraz z kierującym nim człowiekiem nie mają żadnych szans w starciu z samochodem. A jeśli do tego doliczymy prędkość to wyliczenia okażą się zatrważające. Faktem jest, że niestety ale opinia ludzi skupia się na grupce motocyklistów ,,naciągających nadmiernie przepisy”, nie myśląc o tych prawdziwych fanach dwóch kółek, którzy w sezonie potrafią na motorze przemierzyć tysiące kilometrów bez uszczerbku na swoim i czyimś zdrowiu.
Wystarczy, że zastosujemy się wzajemnie do pewnych priorytetowych zasad a każdy uczestnik ruchu, poruszający się w swoim ukochanym pojeździe będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dokładne monitorowanie sytuacji wokół siebie przy pomocy lusterek udoskonali nasze bezpieczeństwo na drodze. Nie jest istotne jakim pojazdem kierujemy, ważne by poprzez wzajemne poszanowanie wzmocnić bezpieczeństwo na drodze.

 

Anna Dziura

Przeczytaj również: „Bezpieczeństwo na drodze - uwaga motocykliści”

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+1 # komentator 2013-04-15 11:22
W końcu ktoś o tym pisze! Lusterka to ,,rzecz święta" - i najwyższy czas zacząć z nich korzystać
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # zbyś 2013-04-15 12:59
nie tylko kierowca auta powinien być odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze. Kierujący motorem też niech myśli wykonując manewry. Gdy obie strony zachowają minimum rozsądku to będzie dobrze
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Alek 2013-04-15 18:10
Nieważne czym jedziesz, po prostu uważaj na siebie i innych. Dobrze o tym pomyśleć i spoko że piszesz o tym
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin