czwartek, 31 styczeń 2013 20:25

Okradał pacjentów szpitala

Okradał pacjentów szpitalaPolicjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał pacjentów jasielskiego szpitala.


Podejrzany wykorzystywał nieobecność pokrzywdzonych w salach, przeszukiwał ich szafki, torebki i kradł znalezione w nich rzeczy. Łupem złodzieja padały głównie portfele wraz z pieniędzmi i dokumentami. Od śledczych usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Przyznał się do przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.
Od września ubiegłego roku na Policję zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży w jasielskim szpitalu. Z zawiadomień wynikało, że ktoś wykorzystując nieobecność pacjentów w szpitalnych salach, kradnie ze stojących przy łóżkach szafek lub pozostawionych torebek, portfele wraz z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Łupem złodzieja padł również telefon komórkowy oraz złota obrączka i kolczyki. Łączne straty wyceniono na ponad 4 tys. zł.
Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze analizowali otrzymywane zgłoszenia, ustalali i przesłuchiwali świadków tych zdarzeń, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Żmudna policyjna praca przyniosła przełom w minionym tygodniu. Policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop złodzieja. Ich weryfikacja pozwoliła zebrać dowody przeciwko mieszkańcowi powiatu brzozowskiego, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. 39-letniego mężczyznę policjanci zatrzymali na terenie Rzeszowa.
W czasie prowadzonego postępowania śledczy potwierdzili, że podejrzany od września do grudnia ubiegłego roku, kilkakrotnie odwiedzał jasielski szpital. Interesował się głównie kradzieżą pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów. Portfele i dokumenty najczęściej trafiały do koszy. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponieważ kolejnych przestępstw dokonał w warunkach recydywy, grozi mu zaostrzona kara do siedmiu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

KPP w Jaśle

 

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
0 # FROM FAR AWAY 2013-02-03 13:39
NIESTETY NIEKTORZY LUDZIE CHYBA NIE MAJA POCZUCIA WLASNEJ GODNOSCI PRZEZ TO NIE SZANUJA GODNOSCI INNYCH OSOB I ICH MIENIA... MOZE I NASZ REGION NIE JEST "ELDORADO" I WELU OSOBOM MOZE BYC CIEZKO ZWIAZAC "KONIE Z KONCEM" , ALE JAKIES ZASADY MORALNE MUSZA OBOWIAZYWAC TAK SAMO ZAMOZNYCH JAK I UBOGICH...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Kiti 2013-02-13 07:13
Tak czasem bywa
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin