czwartek, 10 listopad 2016 13:53

Narodowe Święto Niepodległości w PM9 Wyróżniony

przedszkolakiW dniu 9 listopada w Przedszkolu Miejskim Nr 9 w Jaśle, jak co roku, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci, nauczyciele a także chętni rodzice, babcie i dziadkowie.
W sali udekorowanej odświętnie w biało-czerwone barwy i ważne dla wszystkich Polaków akcenty, przedszkolaki właściwą postawą okazywały szacunek wobec hymnu, recytowały wiersze dotyczące symboli narodowych, śpiewały patriotyczne pieśni oraz wykonywały tańce narodowe i ludowe. W trakcie akademii dzieci wyrażały poczucie dumy, iż są Polakami, jak też przywiązanie do rodzinnego miasta- Jasła. Chwili wzruszeń i refleksji nad żołnierskim losem dostarczyły zebranym dzieci z grypy specjalnej wykonując układ taneczny do piosenki ,,Rozkwitały pąki białych róż”.
Bardzo miłym akcentem było aktywne włączenie się w przebieg uroczystości zebranych gości i wspólny koncert fragmentów pieśni patriotycznych.
Była to niewątpliwie duża dawka patriotyzmu dla naszych małych obywateli.
PM9