środa, 26 październik 2016 11:33

Jasielski MOPS będzie miał nową siedzibę Wyróżniony

Jasielski MOPS będzie miał nową siedzibęDawny internat międzyszkolny (Bursa) przy ul. Szkolnej zostanie zmodernizowany.

Znajdzie tam swoją siedzibę jasielski MOPS, a dzięki środkom zewnętrznym, utworzone zostaną Dzienny Dom Pomocy, Klub Integracji Społecznej oraz Sekcja ds. wolontariatu.

- Bardzo cieszę się, że udało nam się zabezpieczyć środki na realizację tego zadania. Obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej funkcjonuje w trzech obiektach: przy ulicy Kochanowskiego, Floriańskiej i Śniadeckich, a to bardzo utrudnia szybkie i sprawne załatwienie potrzebnych spraw. Poza tym dzięki pozyskanej dotacji możliwe będzie poszerzenie działań na rzecz mieszkańców, w szczególności dla osób starszych - mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

podpisanie umowy

Przebudowa budynku przy ulicy Szkolnej składa się z dwóch zadań: „Poprawa dostępności usług w zakresie pomocy społecznej w Jaśle” (zadanie I) oraz z „Przebudowy obiektu przy ul. Szkolonej na cele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej” (zadanie II). Całkowita wartość wynosi: 4 691 459, 42 zł, dofinansowanie z UE: 2 034 623, 71 zł. Termin realizacji: październik 2017 (zadanie I) i marzec 2018 (zadanie II).

Dofinansowanie przyznano decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego, a środki pochodzą Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.2.2 Infrastruktura pomocy społecznej RPO WP 2014-2020.

UMJ

Przeczytaj wcześniejsze artykuły na ten temat TUTAJ i TUTAJ