środa, 17 sierpień 2016 13:59

Psy z berlińskiej policji poszukują zwłok mieszkanki Jasła Wyróżniony

Psy z berlińskiej policji poszukują zwłok mieszkanki JasłaOd wczoraj, czterech niemieckich policjantów z psami wyspecjalizowanymi w szukaniu zwłok pomaga w poszukiwaniu ciała 52-letniej mieszkanki Jasła.


Śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety trwa od dwóch lat, do dziś nie odnaleziono jej ciała. Śledczy wciąż otrzymują nowe informacje w tej sprawie i to pozwoliło na wytypowanie nowych obszarów, które należy sprawdzić.

Wyjaśnianiem okoliczności zabójstwa zajmują się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Policjanci nie ustają w staraniach, aby odnaleźć ciało kobiety. Na bieżąco sprawdzają informacje, jakie wciąż w tej sprawie napływają. To właśnie na ich podstawie wytypowano kolejne miejsca, które muszą zostać sprawdzone.

psy3

Po raz kolejny, podkarpaccy policjanci zwrócili się o pomoc do swoich kolegów z Niemiec. Ich psy są wyspecjalizowane w poszukiwaniu zwłok, także pod powierzchnią wody i na mokradłach. Psy potrafią rozpoznać zapach ludzkiej krwi nawet w wyjątkowo trudnym terenie. Policjanci z Berlina od wtorku przeszukują rejony wytypowane przez śledczych. To kontynuacja działań, jakie w tej sprawie podejmowano wiosną ubiegłego roku. Sprawdzane będą rejony, których nie zdołano wcześniej sprawdzić, miejsca, które przeszukać mogą wyłącznie psy, oraz obszary, które wskazano dzięki sygnałom, jakie do policjantów napłynęły.

psy4

Policjanci nie ustają w staraniach, by wyjaśnić tą sprawę. Apelujemy do wszystkich osób, które mają informacje o tym zdarzeniu lub spotkały się z Haliną Gorczycą krótko przed jej zaginięciem w dniu 5 sierpnia 2014 roku, aby kontaktowały się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie tel. 17 858-23-27 lub każdą jednostką policji pod numerem 997.

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin