piątek, 22 lipiec 2016 16:19

Trwają prace przy zadaszeniu drugiej części Zielonego Rynku Wyróżniony

Trwają prace przy zadaszeniu drugiej części Zielonego RynkuDo 15 września br. mają zakończyć się prace obejmujące zadaszenie części Zielonego Rynku, na Placu Bartłomieja w Jaśle.

Jest to kontynuacja wykonanej w ramach dofinansowania rewitalizacji targowiska miejskiego. Dodatkowo na nowo wybudowanym zadaszeniu mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne.

Cześć nowo projektowanego zadaszenia wraz z częścią już istniejącą, będą stanowić spójną całość, chroniąc przed czynnikami atmosferycznymi całą płytę targowiska, tym samym polepszając komfort jego użytkowania zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Na wykonanym zadaszeniu, w kolejnym etapie inwestycji, planuje się montaż paneli fotowoltaicznych w celu zasilenia w energię elektryczną obiektu Zielonego Rynku oraz budynku Urzędu Miasta w Jaśle.

Zadaszenie jest analogiczne do istniejącej już zabudowy nad częścią placu, o konstrukcji z drewna klejonego na słupach żelbetowych, z łukową połacią dachu.

rynek 2

Prace, których koszt wynosi 449.839,84 zł, obejmują: roboty fundamentowe, roboty żelbetowe, konstrukcję więźby dachowej z drewna klejonego, instalację elektryczną oraz kanalizację deszczową. Wykonawcą jest jasielska firma: Ecoresbud Sp. z o.o.

Wykonawcą fotowoltaiki na zadaszeniu Zielonego Rynku będzie firma FreeVolt™ Sp. z o.o. z Bydgoszcz. Koszt inwestycji, który pokryty będzie z projektu realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod nazwą: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, wynosi 279 906,04 zł (brutto).

UMJ