środa, 20 lipiec 2016 08:52

Nietrzeźwi, kierowali samochodami Wyróżniony

Nietrzeźwi, kierowali samochodamiPolicjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Jednym z nich okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Jasło, u którego badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi to 38-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn. W jego przypadku alkomat także wskazał blisko 3 promile alkoholu.
Wczoraj około godziny 15.20, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, w Jaśle na ulicy Szajnochy, zatrzymali do kontroli osobowego seata. Od kierującego pojazdem, 37-letniego mieszkańca gminy Jasło, wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 2,8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Drugi z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców, to mieszkaniec gminy Skołyszyn. Policjanci z posterunku w Skołyszynie około godziny 18:20 zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Kierujący tym pojazdem, 38-letni męzczyżna, był pijany. Badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy.

Kierowcom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Muszą liczyć się także z zakazem kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

KPP w Jaśle