Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

sobota, 09 lipiec 2016 19:09

Kom. Jacek Krzyżak: Bezpieczeństwo mieszkańców moim priorytetem!

Kom. Jacek Krzyżak: Bezpieczeństwo mieszkańców moim priorytetem!Od 19 maja br. funkcję komendanta w KPP w Jaśle pełni komisarz Jacek Krzyżak.Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku. Pracował w ogniwie patrolowym, w wydziale prewencji, w komisariacie policji gminnej, w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą, pełnił obowiązki naczelnika wydziału wspomagającego. Od 2012 roku był komendantem policji w Nowym Żmigrodzie. Lata pracy sprawiły, że obecny komendant zna teren powiatu jasielskiego od podszewki, co niewątpliwie stanowi jego atut.
- Pełniąc obowiązki w wydziale prewencji, kiedy patrolowałem ulice i miejscowości, uczestniczyłem w ogromnej ilości interwencji. Nie jest mi obcy żaden kąt tego powiatu – mówi kom. Jacek Krzyżak.

Bliżej społeczeństwa – konsultacje społeczne
Policja przechodzi zmiany, by z instytucji formalnej stać się instytucją w głównej mierze skierowaną na rozwiązywanie problemów.
-Staramy się dotrzeć jak najbliżej społeczeństwa. Temu służą między innymi konsultacje społeczne, które ruszyły w tym roku. Będą sporządzane mapy zagrożeń – podkreśla komendant.
Mapy zagrożeń będą ogólnie dostępne, będą publikowane w sieci. W opinii komendanta pozwoli to uzyskać pełny obraz bezpieczeństwa w rejonie. Dodatkowo, każdy z mieszkańców będzie mógł zamieszczać w nich swoje wnioski.
-Przeprowadzamy konsultacje społeczne, ankietujemy społeczeństwo. Na tej podstawie musimy swoje działania albo zmodyfikować albo pozostawić w takiej formie, w jakiej istniały do tej pory – mówi Krzyżak.
Ważną rolę w procesie konsultacji społecznych pełnią dzielnicowi. Dzielnicowi mają docierać do przedstawicieli społeczeństw, do samorządowców, do sołtysów oraz mieszkańców. Na podstawie przeprowadzonych ankiet opracowujemy zadania. Wówczas nasze siły zostaną skierowane tam, gdzie są potrzebne i zagrożenie jest większe.

Praktyk-idealista
- Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Chcę, by każdy z mieszkańców czuł się na swoim terenie bezpiecznie – zaznacza kom. Krzyżak. Ważne jest ,,ocieplenie wizerunku”, co zwiększy zaufanie ludzi. Bezpieczeństwo to jest jedna z podstawowych potrzeb człowieka i my musimy dbać o to by było jak najlepiej – dodaje.
Nowy komendant ma nadzieję, że zmiana kierunków działań przyczyni się do zwiększenia zaufania u obywateli, a sami policjanci dotrą tam gdzie powinni.

Zmiany w strukturach
W komendzie cały czas trwają reorganizacje. Nowy komendant zamierza przede wszystkim zmienić funkcjonowanie niektórych struktur. Wiemy, że działające do tej pory wydziały dochodzeniowo-śledczy i kryminalny, będą rozdzielone. Zmiany mają objąć również dzielnicowych, którzy będą bezpośrednio podlegli pod komendanta, który jest odpowiedzialny za służbę prewencji. Będą również działać w zmienionym zakresie.
Na stanowisko zastępcy komendanta KPP w Jaśle został powołany młodszy inspektor Jerzy Wójcik, a zastępca nadzorujący służbę prewencji nie uległ jeszcze zmianie.

Nowa komenda
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku ruszą prace przy budowie nowej komendy w Jaśle. Jej siedziba ma mieścić się przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle.
Obecny budynek nie ma standardów biurowych, ani związanych z obsługą interesantów – co jest najważniejsze. - Tu osoba pokrzywdzona ma czuć się swobodnie, ma czuć się bezpiecznie. Odpowiednia obsługa tego interesanta musi należycie przebiegać. Temu ma służyć budowa nowego budynku przy ul. Sroczyńskiego w Jaśle – mówi kom. Jerzy Krzyżak.

red.

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas