REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 09 kwiecień 2013 11:09

Aby profesjonalnie nieść pomoc

1W miniony piątek odbyło się kolejne z serii szkoleń policjantów jasielskiej komendy.


W ramach doskonalenia zawodowego funkcjonariusze pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy z uczestników szkolenia mógł między innymi przećwiczyć zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.
Doświadczenie pokazuje, że wielu policjantów znalazło się w sytuacji, kiedy od ich umiejętności zależało życie i zdrowie innej osoby. Aby wówczas profesjonalnie pomóc, Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki szkolił funkcjonariuszy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i utrwalania właściwych zachowań, jakie temu powinny towarzyszyć.
Podczas szkolenia uczestnicy podnosili swoje umiejętności ćwicząc m.in. przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na modelu anatomicznym sylwetki człowieka, tzw. fantomie. Pogłębiali też swoją wiedzę m.in. z zakresu prawidłowego zabezpieczenia miejsca wypadku, wykorzystania apteczki, rozpoznawania obrażeń powypadkowych, zakładania opatrunków, postępowania przy złamaniach, omdleniach, krwotokach, oparzeniach.
Zdobyta przez funkcjonariuszy wiedza na pewno przyczyni się do jeszcze lepszego i skuteczniejszego niesienia pomocy poszkodowanym.

KPP Jasło

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin