czwartek, 28 kwiecień 2016 19:04

17-latka pogryziona przez psy! Aktualizacja Wyróżniony

17-latka pogryziona przez psyDziś, około godziny 18., 17-letnia dziewczyna została zaatakowana i pogryziona przez psy przy ul. Polnej w Jaśle.

Z obrażeniami ciała, karetką pogotowia, została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. O szczegółach tego zajścia będziemy jeszcze informować.

- Z prywatnej posesji, przez ogrodzenie przedostało się kilka psów, które zaatakowały 17-letnią mieszkankę Jasła. W stosunku do właściciela psów, policja będzie prowadzić postępowanie o spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia. O sprawie zostaną powiadomione odpowiednie instytucje – informuje rzecznik prasowy Komedy Powiatowej Policji w Jaśle,
komisarz Łukasz Gliwa.

- Gdy przechodziłam ul. Polną, nagle wybiegło kilka psów. Wystraszyłam się i zaczęłam uciekać, a one gdy mnie dogoniły zaczęły gryźć. Pomógł mi pewien chłopak, który przechodził tamtędy, a jego tata zadzwonił po pogotowie - mówi poszkodowana dziewczyna.

***

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii! (źródło: KPP Pruszków)

red.