wtorek, 12 kwiecień 2016 13:57

Przedszkola zamiast oddziałów przedszkolnych Wyróżniony

Przedszkola zamiast oddziałów przedszkolnych Od 1 września 2016 r. na terenie miasta funkcjonować będą dwa nowe przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 14 (osiedle Brzyszczki) oraz Przedszkole Miejskie nr 15 (osiedle Sobniów). Przedszkola te zastąpią dotychczasowe oddziały przedszkolne funkcjonujące w szkołach podstawowych.

Przedszkole Miejskie nr 14 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle, od 1 września br. tworzyć będą Zespół Szkół Miejskich nr 6. Natomiast Przedszkole Miejskie nr 15 wejdzie w skład Zespołu Szkół Miejskich nr 5, do którego należy już Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Konarskiego oraz Gimnazjum nr 5.

Likwidacja oddziałów przedszkolnych wynika z przepisów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty, która z dniem 1 września 2019 roku z mocy prawa przekształci oddziały przedszkolne w przedszkola. Miasto Jasło chce wcześniej dostosować organizację wychowania przedszkolnego do potrzeb swoich mieszkańców.

UMJ