wtorek, 16 luty 2016 15:18

Wywalczyli wieczne pióra burmistrza

Wywalczyli wieczne pióra burmistrzaAleksander Hycnar ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle i Kamil Myśliwiec z Gimnazjum nr 4 w Jaśle zostali laureatami II Konkursu Ortograficznego "O wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła. Zwycięzcy otrzymali wieczne pióra ze specjalną dedykacją dla "Mistrza Ortografii".

Konkurs, który przygotowany został przez Wydział oświaty Urzędu Miasta w Jaśle, odbył się Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjum. - Język polski jest piękny, ale trzeba przyznać, że także bardzo trudny. Jest mi zatem niezmiernie miło, że zechcieliście wziąć udział w tym dyktandzie. To znak, że nasz język ojczysty także dla was jest ważny - mówił podczas zakończenia Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Konkurs ortograficzny składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie musieli rozwiązać tekst ortograficzny, następnie zmierzyli się z dyktandem, które w tym roku dotyczyło jasielskiego Parku Miejskiego i zbliżających się ferii zimowych. Dyktando zostało podzielone na dwie części, pierwszą pisali zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjów, drugą tylko gimnazjaliści.

Konkurs ortograficzny

Najlepsi w ortograficznych zmaganiach:
szkoły podstawowe: I miejsce - Aleksander Hycnar (SP 4), II miejsce - Weronika Biały (SP 6), III miejsce - Magdalena Fila (SP 4), wyróżnienia - Aleksandra Świstak (SP 2), Oliwia Majewska (SP 6), Klaudia Skicka (ISP 12)

Konkurs ortograficzny
gimnazja: I miejsce - Kamil Myśliwiec (Gim 4), II miejsce - Maciej Ochwat (Gim 5), Iwona Bracik (Gim 1), wyróżnienia - Marlena Łopatkiewicz (Gim 1), Wiktoria Śliwa (Gim 2), Gabriela Bieleń (Gim 2).

UMJ