czwartek, 04 kwiecień 2013 11:26

Termomodernizacja MOSiR i Gimnazjum nr 1

10126f izolacje-zdjecia 1 jpg pieniadze-dreamstime-com mainDo końca października br. zostanie przeprowadzona termomodernizacja Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas sesji 3 kwietnia br. Rada Miejska Jasła zmieniła uchwałę w sprawie realizacji zadania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle” podjętą w czerwcu ubiegłego roku. Rada upoważniła burmistrza do samodzielnego zaciągania zobowiązań dotyczących realizacji tego zadania do kwoty 3 090 722,59 zł, pod warunkiem uzyskania dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

termomodernizacja

Podjęcie uchwały umożliwi podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 53 procent kosztów.
Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii w zmodernizowanych budynkach i emisji zanieczyszczeń do atmosfery, zwiększy komfort korzystania z obiektów oraz poprawi estetykę budynków. Znaczącą część projektu stanowią prace, które bez względu na dofinansowanie należy przeprowadzić.

UMJ