poniedziałek, 26 październik 2015 12:44

Afera o ogródki! Prezes Spółdzielni ,,Naftowiec” kontra mieszkańcy Wyróżniony

Afera o ogródki – prezes spółdzielni ,,Naftowiec” kontra mieszkańcySpółdzielnia mieszkaniowa ,,Naftowiec” zamierza likwidować ogródki przed blokiem nr 5, przy ul. Rafineryjnej w Jaśle. Powód? Prezes Krystyna Woźniak milczy i nie chce wypowiedzieć się w tej kwestii.Zamęt i zamieszanie
Wśród mieszkańców panuje zamęt i tak naprawdę oni sami do końca nie wiedzą, w czym i komu przeszkadzają te ogródki. Są zbulwersowani, że władze spółdzielni zamierzają się pozbyć kwiatów, które pielęgnują od lat i które są dla nich wizytówką.
Ogródki, pod klatką nr 6, bo ich likwidacji cała sprawa dotyczy, prowadzone są od 1972 roku. Na przełomie tych wielu lat zmieniały się władze spółdzielni i nigdy nikomu te kwiaty nie przeszkadzały, jak podreślają mieszkańcy ,,wręcz przeciwnie było to chwalone i doceniane".
- Ogródki te stały się radością i wizytówką dla nas i dla oczu przechodniów. My dbamy o ten ogródek i ponosimy koszty związane z jego pielęgnacją. Spółdzielnia Mieszkaniowa w żadnym stopniu, nigdy nie była obciążana żadnymi kosztami – mówi p. Romana. Dodatkowo dzięki naszemu zaangażowaniu nie ponosi ona kosztów za zagospodarowanie terenów zieleni – dodaje.

ogr 2


ogr3


Na terenie całego osiedla należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Naftowiec”, pod niemalże każdą klatką znajdują się różnorako zagospodarowane obszary zieleni, a mieszkańcy z oddaniem i radością o nie dbają. Czy likwidacja kwiatów dotyczyć będzie tylko bloku nr 5?
Pani Emilia z drżącym głosem wspomina, jak wprowadzając się na osiedle dbała o każdą roślinę i wspólnie z sąsiadką walczyły by kwiaty przetrwały. - Robiłyśmy wszystko, by tu było pięknie. Na własny koszt kupowałyśmy kwiaty, ziemię i własnymi rękami je pielęgnowałyśmy; by później, gdy zakwitną było mieszkańcom przyjemnie – mówi. Na wiosnę, gdy rosną u mnie krokusy i przebiśniegi, to każdy, kto tędy przechodzi, zatrzymuje się i je podziwia. To naprawdę cudowny widok – dodaje.
Pod blokiem nr 5 pozostały już tylko dwa ogródki. - Było ich więcej. Pod każdą klatką rosły prześliczne rośliny, ale ich opiekunowie pomarli i później nie miał kto o to zadbać – mówi p. Franciszek. Moja żona i jej sąsiadka mają jeszcze siłę, lubią to robić i aż serce pęka, na wieść o tym, że ktoś im tę radość zabiera – dodaje.

ogr4


150 zł za milczenie, 1000 zł na zgodę?
Opiekujące się ogródkami kobiety kilkakrotnie były w spółdzielni i próbowały dowiedzieć się, co tak naprawdę jest powodem i dlaczego trzeba te kwiaty usunąć. - Kiedy byłam w spółdzielni, to w jeden tydzień, pani prezes ze swoich pieniędzy mi dawała 150 zł, żebym te kwiatki usunęła, a na drugi tydzień w piątek dawała mi 1000 zł. Ja tych pieniędzy nie wzięłam, jakim prawem ona ma mi szacować kwiatki – mówi p. Romana. Kobieta załamuje ręce mówiąc o całej tej sprawie.
- Zastanawiam się, skąd wziął się w ogóle problem, by te kwiaty zlikwidować – mówi pani Elżbieta. Pytałam się w spółdzielni, czy może to jakiś odgórny nakaz, ale powiedziano mi, że panie, które pielęgnują ogródki dostaną to na piśmie. Co z resztą mieszkańców? - dodaje.
Pismo od spółdzielni nadeszło, jednak nie zadowala ono nikogo. Prezes powołuje się na przebudowę linii gazowej tuż pod blokiem nr 5. Fakt, że trzeba stare rury gazociągowe zabezpieczyć, odnowić nie dziwi nikogo. - My doskonale rozumiemy, że pewne prace trzeba wykonać, by nam się żyło dobrze i przede wszystkim bezpiecznie – mówią opiekujące się ogródkami panie. Przecież my te kwiaty wykopiemy, zabezpieczymy, przechowamy. To nie stanowi dla nas żadnego problemu. Ale dlaczego po zakończeniu prac wykopowych, nie można ich ponownie wsadzić? - dodają.

Doprowadzenie gazociągu przykrywką?
A może doprowadzenie gazociągu do bloku nr 5 to tylko przykrywka? Może tak było wygodniej i prościej? Dlaczego nikt nam wprost nie powie o co chodzi? - pytają mieszkańcy.
Mieszkańcy uważają, że prezes spółdzielni powinna im wytłumaczyć, w czym tak naprawdę tkwi problem. Nikt nie wie kiedy będzie rozpoczęta przebudowa linii gazowej, które rury trzeba wymienić i gdzie pracownicy będą robić wykopy. Znany jest natomiast termin, do którego mieszkańcy mają się pozbyć kwiatów tj. 4.11 br.

Lista – jedna wielka niewiadoma
Wśród mieszkańców bloku nr 5 krążyła lista. Jak się okazuje była to lista sporządzona przez mieszkańca bloku, a nie lista ze Spółdzielni ,,Naftowiec”. Prezes Krystyna Woźniak w piśmie do mieszkanek pielęgnujących ogródki, powołuje się na większość głosów za likwidacją.
- My nie znamy podpisów, nie wiemy ile było za, ile przeciw i ile w ogóle zagłosowało. Wiemy tylko tyle, że ponoć większość – mówi pani Elżbieta. Co to znaczy większość? Ile było za? Przecież w kwestii spornej powinni się wypowiedzieć wszyscy, co więcej prezes powinna zwołać jakieś zebranie – dodaje.

Prezes dla mieszkańców, czy mieszkańcy dla pani prezes?
Zdaje się, że prezes spółdzielni, chce szybko zamieść problem pod dywan. Nie zajęła stanowiska w tej sprawie i odmawia odpowiedzi na proste, jakże fundamentalne pytania. Czy Krystyna Woźniak boi się krytyki i niewygodnych pytań?
Spółdzielnia mieszkaniowa ,,Naftowiec” nie udzielając naszej redakcji odpowiedzi, powołuje się na nasze pokrewieństwo z jedną z mieszkanek bloku nr 5. Jak stwierdził pełnomocnik Krystyny Woźniak, który nie miał zwyczaju przedstawić się z imienia i nazwiska ,,spółdzielnia zdecydowała się z Państwem nie rozmawiać na ten temat, ponieważ jesteście nie obiektywni i osobiście zaangażowani w ten niby konflikt”. Pełnomocnik Krystyny Woźniak zarzucił redakcji brak obiektywizmu, mimo, że w tym temacie, do tej pory nie pojawił się żaden artykuł. Redakcja chcąc poznać stanowiska dwóch stron konfliktu umówiła się na spotkanie z prezes spółdzielni. Zgodnie z art. 11 ust. 1 – 3 pr. pras., dziennikarz jest uprawniony do uzyskiwania informacji. W tym wypadku informacje, jakich redakcja się domagała mają charakter publiczny i były one niezbędne do poznania opinii obydwu stron. Prezes spółdzielni Krystyna Woźniak nie zastosowała się do przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Cała sprawa wydaje się być bardzo zagmatwana i co chwilę pojawiają się nowe wątki. Pełno tu niejasności, a osoba odpowiedzialna i uprawiona do udzielania redakcji odpowiedzi milczy. Wśród mieszkańców panuje zamęt i zamieszanie. Jedno małe nieporozumienie rodzi następne.

Do sprawy wrócimy

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Komentarze  
+11 # ala 2015-10-26 13:14
Nie mogę zrozumieć w czym te ogródki niby przeszkadzają. Jak są prace to trzeba zabezpieczyć a potem wsadzić kwiatki znowu -przecież to logiczne. Robienie na siłę problemów ze strony spółdzielni nikomu na dobre nie wyjdzie, a już na pewno nie wyjdzie na dobre Pani prezes. Przecież ona jest tam dla ludzi, oni ją wybrali i to oni się jej odpowiednio "odwdzięczą" za te cyrki i totalny brak profesjonalizmu . Paranoja.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+9 # Adam 2015-10-26 13:24
Chyba lepiej że mają zajęcie. Chcecie by tylko siedziały w oknach.. ja pitole nie dość że z własnych pieniędzy to jeszcze źle .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+8 # ala 2015-10-26 13:32
Cytuję Adam:
Chyba lepiej że mają zajęcie. Chcecie by tylko siedziały w oknach.. ja pitole nie dość że z własnych pieniędzy to jeszcze źle .

Dokładnie! A poza tym przynajmniej psy pod oknami nie sr a ją jak przy innych klatkach. Taki kawałek zieleni to w sam raz dla piesia, żeby załatwił swoje potrzeby. A paniusie z piesiami kupką się brzydzą, udają, że nie widzą i szybko się oddalają, bo rączki by odpadły przy sprzątnięciu. Zamiast kwiatków będzie smród :D Brawo Pani prezes, brawo...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-14 # ZOSIA 2015-10-26 14:09
A dlaczego nikt nie napisał jak te Panie TRAKTUJĄ DZIECI!!!!!!!!! !!!!!!!!!I DLACZEGO NIKT NIE DODAŁ , ŻE PANI MICHALSKA WSZYSTKICH OBRAŻA I PONIŻA????PANI REDAKTOR JEDNAK JEST PANI BARDZO NIE OBIEKTYWNA!!! A DLACZEGO PANI NIE DODAŁA JAK RAZEM Z MĘŻEM PONIŻACIE INNYCH LUDZI I NIE SZANUJECIE ICH GODNOŚCI I PRYWATNOŚCI???? ???????ZAPOMNIA ŁA PANI O TYM????NASZE DZIECI BANDĄ BACHORÓW NIE SĄ PROSZĘ PISAĆ PRAWDĘ, A NIE BZDURY!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+11 # W imieniu redakcji 2015-10-26 14:27
Cytuję ZOSIA:
A dlaczego nikt nie napisał jak te Panie TRAKTUJĄ DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!I DLACZEGO NIKT NIE DODAŁ , ŻE PANI MICHALSKA WSZYSTKICH OBRAŻA I PONIŻA????PANI REDAKTOR JEDNAK JEST PANI BARDZO NIE OBIEKTYWNA!!! A DLACZEGO PANI NIE DODAŁA JAK RAZEM Z MĘŻEM PONIŻACIE INNYCH LUDZI I NIE SZANUJECIE ICH GODNOŚCI I PRYWATNOŚCI???????????ZAPOMNIAŁA PANI O TYM????NASZE DZIECI BANDĄ BACHORÓW NIE SĄ PROSZĘ PISAĆ PRAWDĘ, A NIE BZDURY!!!!


Powyższy artykuł dotyczy likwidacji ogródków, a nie wzajemnych stosunków pomiędzy mieszkańcami bloku. W treści artykułu nie zostało naruszone dobre imię żadnego dziecka. Pani wywody są nie uzasadnione w żaden sposób. Co do poniżania ludzi przez redakcję, jak Pani to ujęła tak samo jest wyssane z palca jak cała reszta. Jak redakcja chciała usłyszeć obie strony to została wezwana policja. I kto tu jest niepoważny.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+9 # Janek Wiśniewski 2015-10-26 14:44
Cytuję ZOSIA:
A dlaczego nikt nie napisał jak te Panie TRAKTUJĄ DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!I DLACZEGO NIKT NIE DODAŁ , ŻE PANI MICHALSKA WSZYSTKICH OBRAŻA I PONIŻA????PANI REDAKTOR JEDNAK JEST PANI BARDZO NIE OBIEKTYWNA!!! A DLACZEGO PANI NIE DODAŁA JAK RAZEM Z MĘŻEM PONIŻACIE INNYCH LUDZI I NIE SZANUJECIE ICH GODNOŚCI I PRYWATNOŚCI???????????ZAPOMNIAŁA PANI O TYM????NASZE DZIECI BANDĄ BACHORÓW NIE SĄ PROSZĘ PISAĆ PRAWDĘ, A NIE BZDURY!!!!

To żeś wystrzeliła! Jak Filip z konopii. Zdrowaś? O jakie dzieci chodzi? O te "bezpańskie" co całymi dniami i późnymi wieczorami biegają, plują i klną? Jeśli o te dzieci chodzi to dobrze, że im ktoś uwagę zwróci od czasu do czasu, bo ojciec z matką je hodują a nie wychowują. Niech się ich matki cieszą, że dobrych sąsiadów mają, którzy nie donoszą do odpowiednich instytucji, że dzieci samopas biegają bez opieki dorosłych. Na normalnych osiedlach takie coś jest nie do pomyślenia. NORMALNI rodzice NORMALNYCH dzieci nie mają problemów z sąsiadami, tylko patologia się nie nauczyła i nigdy nie nauczy jak funkcjonować w społeczeństwie. Wstyd się przyznawać, że się jest z tego osiedla, bo tam jest po prostu Meksyk. Kiedyś źle mówiono o Gamracie a teraz to w Rafinerii nikt mieszkać nie chce. Jakikolwiek przejaw normalności jest tu niemile widziany.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-7 # BEATA 2015-10-26 14:54
A WOŁANIE ZA BABCIAMI W PRZYCHODNI PUBLICZNEJ O ZWROT PIENIĘDZY ZA ZERWANY JEDEN KWIATUSZEK LUB JEDEN LISTEK , PRZEZ TRZY LETNIE DZIECKO TO PROFESJONALIZM ZE STRONY WŁAŚCICIELKI OGRÓDKA????A JAK PISZECIE O MIESZKAŃCACH PISZCIE KONKRETNIE O TYCH PANIACH NA ZDJĘCIU!!!!! TU ŻADNEGO KONFLIKTU NIE MA!!!!!!ZAPOMNI AŁA PANI WŁAŚCICIELKA TEGO SŁYNNEGO OGRÓDKA DODAĆ , ŻE WSZYSTKICH STRASZY NA OSIEDLU????I SIĘ ODGRAŻA????BLOK NIE SKŁADA SI*Ę Z 4 MIESZKAŃ TYLKO Z 90 MIESZKAŃ!!! OSZCZERSTWEM JEST TERAZ RZUCANIE POMÓWIĘŃ NA PANIĄ PREZES SM NAFTOWIEC ,PONIEWAŻ WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW JEST ZA LIKWIDACJĄ OGRÓDKÓW, A PANI PREZES WYBIERA ZAWSZE LEPSZE DOBRO DLA WIĘKSZOŚCI I NIE ULEGŁA SZANTAŻOWI ZE STRONY 4 OSÓB.PANI PREZES ZAWSZE PRZED PODJĘCIEM DECYZJI MĄDRZE ANALIZUJE KAŻDE KROKI I OPIERA SIĘ RÓWNIEŻ O ZDANIE PRAWNIKA SPÓŁDZIELNI.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+8 # ala, do Pani M. 2015-10-26 15:13
Pani M! Powinna Pani zasięgnąć porady prawnika i założyć sprawę o publiczne zniesławienie przez użytkownika ZOSIA oraz BEATA (intuicja mi podpowiada, że to może być ta sama osoba). Takie coś to już ostre przegięcie i są na to odpowiednie paragrafy. W internecie nikt nie jest anonimowy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-10 # ZOSIA 2015-10-26 15:16
KAŻDY KTO TU MIESZKA MA DOŚĆ TEGO DURNOWATEGO ZACHOWANIA PANI MICHALSKIEJ!!!! !!!!!!!!!!!JESZ CZE RAZ PODKREŚLAM ŻE ZIEMIA NA KTÓREJ SĄ OGRÓDKI NIE NALEŻY DO TYCH PAŃ!!!!!!TYLKO DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BLOKU 5!!!!!!!! A MOŻE PRZENIESIEMY PANIĄ MICHALSKĄ I TE OGRÓDKI DO GAMRATU TO JAK TO ŁADNIE NAZWAŁA REDAKCJA KONFLIKT ZNIKNIE!!!I ZNÓW BĘDZIEMY LEPSZYM OSIEDLEM OD GAMRATU!!!!!!!! PANI REDAKTOR ZNOWU NIE JEST PANI OBIEKTYWNA !!!!!!!A MOŻE DLATEGO , ŻE TO CHODZI O PANI BABCIĘ???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-14 # ZOSIA 2015-10-26 15:25
PANI REDAKTOR STANOWISKO < KTÓRE PANI PIASTUJE POWINNO BYĆ WYKORZYSTYWANE OBIEKTYWNIE A NIE STRONNICZO< BO SPÓR DOTYCZY PANI BABCI!!!!!!!!!! !PROSZĘ NIE WYKORZYSTYWAĆ SWOJEGO PORTALU DO OCZERNIANIA INNYCH LUDZI!!!!!!!!!! !! A JAK PANI CAŁY CZAS PISZE KOMENTARZE TO PROSZĘ SIĘ PODPISYWAĆ SOBĄ A NIE JANEK WIŚNIEWSKI!!!!! !!!!!! NIE MA PANI ODWAGI????????? ?? A NO BO ZAPOMNIAŁAM , ŻE TO PRZECIEŻ DOTYCZY PANI BABCI!!!!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+12 # W imieniu redakcji 2015-10-26 16:32
Cytuję ZOSIA:
PANI REDAKTOR STANOWISKO < KTÓRE PANI PIASTUJE POWINNO BYĆ WYKORZYSTYWANE OBIEKTYWNIE A NIE STRONNICZO< BO SPÓR DOTYCZY PANI BABCI!!!!!!!!!!!PROSZĘ NIE WYKORZYSTYWAĆ SWOJEGO PORTALU DO OCZERNIANIA INNYCH LUDZI!!!!!!!!!!!! A JAK PANI CAŁY CZAS PISZE KOMENTARZE TO PROSZĘ SIĘ PODPISYWAĆ SOBĄ A NIE JANEK WIŚNIEWSKI!!!!!!!!!!! NIE MA PANI ODWAGI??????????? A NO BO ZAPOMNIAŁAM , ŻE TO PRZECIEŻ DOTYCZY PANI BABCI!!!!!!!!


Kolejne oszczerstwa Pani sieje, a redakcja jak dotąd nikogo nie obraziła. Ja mogę udowodnić, że to nie jest komentarz od redakcji ale mogę też udowodnić jak Pani pisze sobie sama komentarze pod różnymi nazwami. Dam Pani dobrą radę proszę się grubo zastanowić nad kolejnym komentarzem, bo za to, co Pani już do tej pory napisała publicznie to można Panią zaskarżyć i podać o zniesławienie publiczne jak samej Pani M. tak jak całej redakcji. Komentując proszę merytorycznie odnosić się do tematu, a nie siać zamęt. Informuję, że każde kolejne oszczerstwo, jak i pomówienie skłoni nas do podjęcia odpowiednich kroków prawnych i zablokowania komentarzy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+9 # brrrrrrrrrr 2015-10-26 15:47
Beata! Mów za siebie! Jak dziecko coś niszczy to odpowiedzialnoś ć za to ponosi rodzic. Jak moje dziecko zrzuci sok z półki to idę, płacę i przepraszam za kłopot a nie szukam w tym cudzej winy. Przecież kwiaty to też czyjaś własność i nie uwierzę, że chodzi o kwiatuszek czy listek, bo tego to by nawet nikt nie zauważył! Chyba, że mówisz o całej roślinie z korzeniami! Może wystarczyłoby przeprosić i zaoferować pomoc przy ogródku, jeśli się dziecka nie może upilnować i sprawia komuś kłopoty? Ale nie, jeszcze by czegoś ubyło po takim przejawie kultury i dobrego wychowania. Lepiej dręczyć staruszki i policję na nie nasyłać. WSTYD I ŻENADA! Dzieci się odwdzięczą mamusiom za tą samowolkę i brak dyscypliny nazywane przez ignorantów bezstresowym wychowaniem. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać, będzie płacz i podbite oko.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+8 # Janek Wiśniewski 2015-10-26 15:55
Może powinienem Ci jeszcze adres podać i numer buta? Błaźnisz się publicznie i oczerniasz ludzi i to po nazwisku i myślisz, że każdy taki głupi jak Ty "mądra"? Na ten artykuł czekałem od tygodnia i będę komentować ile będę chciał dopóki mnie nie zablokują i g_ó_wno Ci do tego!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-16 # Gosia 2015-10-26 15:56
Artykuł dno totalne , stronniczy , ale czego można oczekiwać po wnuczce? Pani redaktor zapomniała pani napomknąć , że cała "afera" zaczęła się od pani konfliktowej babci. Gdyby nie to nikt nie myślałby o likwidacji ogródka. Należało artykuł zacząć od tego , że do spółdzielni wpłynęło pismo od mieszkańców, którzy domagali się likwidacji ogródka ze względu na ciągłe konflikty na jego tle i to jest cała "afera" . A pani przedstawiła to "troszkę" inaczej i bardzo się pani pomyliła bo właśnie o stosunki międzyludzkie tu chodzi, a nie o to , że "biednym babciom" chcą zlikwidować parę paskudnych krzaków , które właśnie są przystanią dla piesków.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+12 # szaaa 2015-10-26 16:10
niezły cyrk
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+8 # prezes 2015-10-26 16:19
Janek pamiętaj! Nigdy nie dyskutuj z głupim, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem! HAHAHA
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+7 # ala 2015-10-26 16:26
Beata, Zosia, Gosia czy Ty sobie zdajesz sprawę kobieto jak Ci teraz mogą koło du py zrobić?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-7 # Gosia 2015-10-26 16:36
Tak samo jak tobie "droga redakcjo" . Zero profesjonalizmu i obiektywizmu . Jednym słowem dno.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+6 # Adam 2015-10-26 16:42
Może podasz konkretnie co jest nie profesjonalne w artykule? Bo z tego co czytam to wygląda na bardziej konflikt pomiędzy sąsiadami.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # Janek Wiśniewski 2015-10-26 16:47
Cytuję Adam:
Może podasz konkretnie co jest nie profesjonalne w artykule? Bo z tego co czytam to wygląda na bardziej konflikt pomiędzy sąsiadami.

Problem jest w tym, że ona konkretnie to nawet jednej wypowiedzi nie potrafi skonstruować więc nie spodziewaj się, że wytłumaczy o czym mówi i co robi. Ten typ tak ma. Dużo krzyczy, mało myśli.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+6 # Wypad za Kaufland 2015-10-26 16:44
Jak ci źle to wypad za Kaufland, do tzw. domu wesołego cygana! Tam ogródków nie mają i nawet jak na.srasz pod oknem ty czy dziecko to pewnie i tak nie będzie nikomu przeszkadzać.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # ale jaja 2015-10-26 17:31
Więc wygląda na to, że tu wcale o rury nie chodzi tylko o roszczeniową osobę, która robi na złość sąsiadom. A spółdzielnia dała się wciągnąć w takie gierki... Dno, dno, jeszcze raz dno i 2 metry mułu :o
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # Leszek 2015-10-26 18:05
Jeżeli za likwidacją ogródka jest większość bloku (zebrane podpisy mieszkańców) i od nich wyszła inicjatywa to co nalatujecie na Panią prezes. Ona jest dla ludzi więc wykonuje to za czym jest większość. Przecież to nie Pani prezes pomysł.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # Adam 2015-10-26 18:24
Tylko gdzie ta lista i kto się na tym podpisał. Kto tą listę widział?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # heh 2015-10-26 18:54
Z tego co czytam, to oficjalnie chodzi o rury a nie o większość głosów. To jak to w końcu jest? Z kogo robią idiotów?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+6 # Teresa 2015-10-26 18:16
Po przeczytaniu artykułu i komentarzy stwierdzam jedno znacznie że chodzi tu o mściwość i zrobienie na złość starszym Paniom które dbają i pilnują swoich ogródków. Szkoda że nie ma stanowiska Spółdzielni ale jak nie chcieli rozmawiać to ich problem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # ziuta 2015-10-26 19:47
całe te bzdety wypisywane przez Zosię , Gosię i.t.p sprowadzają się do jednego , gigantycznej zawiści, a nie lepiej zamiast siedzieć i kłapać dziobami , krytykować i obgadywać całe osiedle zaproponować tym starszym osobom pomoc?
Przecież kwiaty to samo piękno ! Ludzie zastanówcie się !
No , a jak nie to mam propozycję , zróbcie kolejną listę czy zrobić pod oknami wychodek publiczny , czy jednak pozostawić kwiatki i po sprawie . Przecież o gustach się nie dyskutuje .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+2 # haha 2015-10-26 21:50
za usunięciem ogródków jest większość mieszkańców. Więc Pani Prezez powinna zlikwidowac te pseudo ogródki. Pani Redaktor bardzo nie obiektyena. Ne może 3 osoby decydować za wszystkich skoro innym te ogródki przeszkadzają to usunąć. w domu mogą sobie zasadzic. Ale news. Dno. a Babcie nie takie biedne bo znane z cwaniactwa.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+1 # marcelina 2015-10-27 06:35
A JA UWAZAM ZE TO JUZ NIE CHODZI O TE OGRODKI BO POD INNYMI BLOKAMI TEZ SA I NIKT NIE CHODZI I PODPISOW NIE ZBIERAL ZEBY JE LIKWIDOWAC. TYLKO CHODZI O TA JEDNA OSOBE KTORA SIE DAJE WE ZNAKI SASIADA I PRZEZ TO JEST TEN NIBY PROBLEM TO JEST O CZYM PISAC TO MOJE ZDANIE
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+5 # TT 2015-10-27 07:44
Cytuję marcelina:
A JA UWAZAM ZE TO JUZ NIE CHODZI O TE OGRODKI BO POD INNYMI BLOKAMI TEZ SA I NIKT NIE CHODZI I PODPISOW NIE ZBIERAL ZEBY JE LIKWIDOWAC. TYLKO CHODZI O TA JEDNA OSOBE KTORA SIE DAJE WE ZNAKI SASIADA I PRZEZ TO JEST TEN NIBY PROBLEM TO JEST O CZYM PISAC TO MOJE ZDANIE


W takim razie nie chodzi tu o ogródki tylko czystą mściwość. Nie źle wymyślone ;)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-2 # Asia 2015-10-27 08:15
A ja myślę ,że nie chodzi o "aferę" ogródkową ale o zainteresowanie badziewną stroną na której tak naprawdę nie wiadomo co jest prawdą, a co fikcją. Wystarczy tylko zobaczyć na komentarze, które mówią same za siebie , są stronnicze. Nie wiem po co ekscytować się artykułem w którym wnusia broni interesów konfliktowej babusi - znanej od lat. Babcia zamiast umoralniać cały blok i uprawiać krzaki pod oknami ( swoją drogą ja tam nie widziałam nigdy ładnego kwiatka, którymi się tak wszyscy ponoć zachwycają ) niech się zajmie swoją rodziną - córusią i wnusią z tego samego bloku .
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # asiuuu 2015-10-27 08:44
Cytuję Asia:
A ja myślę ,że nie chodzi o "aferę" ogródkową ale o zainteresowanie badziewną stroną na której tak naprawdę nie wiadomo co jest prawdą, a co fikcją. Wystarczy tylko zobaczyć na komentarze, które mówią same za siebie , są stronnicze. Nie wiem po co ekscytować się artykułem w którym wnusia broni interesów konfliktowej babusi - znanej od lat. Babcia zamiast umoralniać cały blok i uprawiać krzaki pod oknami ( swoją drogą ja tam nie widziałam nigdy ładnego kwiatka, którymi się tak wszyscy ponoć zachwycają ) niech się zajmie swoją rodziną - córusią i wnusią z tego samego bloku .

Bezczelna jesteś i inteligencją chyba nie grzeszysz. Zarzucasz coś komuś a sama wywlekasz jakieś pierdoły pod publikę.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+4 # W imieniu redakcji 2015-10-27 09:10
Drodzy Państwo redakcja nie zajęła się problemem Babci tylko mieszkańców bloku nr 5. Na spotkaniu z redakcją uczestniczyły 4 osoby, które jasno się wypowiedziały co ich boli. Redakcja następnie udała się do spółdzielni gdzie była umówiona na godzinę 14 i zostaliśmy wręcz wyproszeni ze spotkania nie dopuszczając nas nawet do słowa. Co ciekawe na tym spotkaniu pojawiła się jedna osoba z bloku nr 5, która ponoć złożyła wniosek o likwidację ogródków i to ona jasno poinformowała spółdzielnię, że redakcja będzie nie obiektywna. W pewnym momencie doszły dwie kolejne osoby, które chciały bronić swoich ogródków i zostały tak samo wyproszone bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Redakcja znała temat już ponad 3 tygodnie wcześniej i nie opublikowała żadnego artykułu do tego tematu chcąc poznać zdania obydwu stron. Odbyło się spotkanie z lokatorami, którzy bronią ogródków i redakcja dążyła do spotkania ze spółdzielnią. Proszę czytać tekst ze zrozumieniem, w którym wyraźnie jest zaznaczone, że redakcja dążyła do spotkania ze spółdzielnią, i to spółdzielnia nie udzielając odpowiedzi redakcji nie zajęła stanowiska w tej sprawie, a tym samym nie podaliśmy go do informacji publicznej. Pomówienia pod adresem redakcji i Pani M są pisane z jednego adresu IP pod kilkoma nazwami. Wnioskując jest to jedna osoba która robi spory zamęt i do tego próbuje oczernić redakcję i Panią z którą ma konflikt.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-20 # Tadeusz 2015-10-27 12:25
Pani redaktor powinna ponieść konsekwencje za ten artykuł i mam nadzieję , że w końcu ktoś się za to weźmie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+11 # Piotr Ch. 2015-10-27 21:43
Pani redaktor, panie Tadeuszu nie złamała zapisów Prawa Prasowego, ani Kodeksu Etyki Mediów. Zatem nie ma podstaw prawnych do Jej ukarania. Zanim się coś napisze, trzeba pomyśleć!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-4 # Zainteresowany 2015-10-27 13:10
Jestem bardzo ciekawy jak Pani weszła w posiadanie informacji że komentarze są z jednego adresu IP? Będę wdzięczny za odpowiedz.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+6 # ala 2015-10-27 13:49
Cytuję Zainteresowany:
Jestem bardzo ciekawy jak Pani weszła w posiadanie informacji że komentarze są z jednego adresu IP? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Aż tak ciężko się domyślić?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # jas 2015-10-29 14:16
Nieraz byłam świadkiem prostackiego i wulgarnego zachowania pani "doktor" względem dzieci-i co ciekawe do starszego się nie postawi,ale dzieci przestawia!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # Adam 2015-10-30 14:10
Poczytajcie Jasielskie fakty i podkarpacie to zobaczycie jak tam są nie obiektywni.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
+3 # myśląca 2015-11-11 08:59
ale w tej rafinerii mają prezeske nawet kwiatki jej przeszkadzają , na sadzenie kwiatków nie musi sie mieć pozwolenie ale ciemnota w tej głowie, jak można tak mieszkańców traktować , chyba że miszkańcy też mają mózgi zabetonowane :lol:
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
-1 # Leszek 2015-11-15 21:34
Myśląca, ty to naprawdę jesteś myśląca. Poczytaj z uwagą wcześniejsze wypowiedzi forumowiczów i wywnioskuj, że to nie pomysł prezesowej tylko lokatorów bloku. Prezesowa musiała wydać polecenie usunięcia ogródka bo tak chciała większość bloku. Czy tak trudno zrozumieć? Po co od razu oczerniać Panią prezes.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin