Jasło

Fotograf ślubny Jasło, Krosno

REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

czwartek, 15 październik 2015 14:37

Z bajką bezpieczniej – program profilaktyczny Straży Miejskiej w Jaśle

Z bajką bezpieczniej – program profilaktyczny Straży Miejskiej w Jaśle Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla funkcjonariuszek Straży Miejskiej z Komórki ds. Profilaktyki to dobry sygnał do działania.


Po wakacyjnej przerwie strażniczki znów można spotkać w placówkach oświatowych. Na rok szkolny 2015/2016 została przygotowana nowa oferta programowa „Z bajką bezpieczniej”.

Jasielska Straż Miejska od nowego roku szkolnego realizuje program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej". Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych z etapu zintegrowanej edukacji i ma na celu kształtowanie umiejętności poprawnych zachowań prospołecznych. Podstawowym środkiem dydaktycznym stosowanym w programie jest zbiór bajek znanych polskich poetów i pisarzy, które służą jako metafora do zobrazowania różnych sytuacji, z jakimi dziecko może mieć do czynienia na co dzień. Pierwszą z bajek, na podstawie której przeprowadzono zajęcia "Bezpieczni na drodze" była książka autorstwa Wandy Chotomskiej i Wacława Bisko pt: "Pies z ulicy Bałamutów".

Program „Z bajką bezpieczniej” realizowany jest w placówkach oświatowych przez funkcjonariuszki z Komórki ds. Profilaktyki Straży Miejskiej. Dla każdej bajki przygotowane zostały odrębne scenariusze zajęć. Straż Miejska zachęca wszystkie szkoły i przedszkola na terenie miasta do podjęcia wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W chwili obecnej strażniczki realizują treści programowe w oparciu m.in. o bajki: Koza, kózka i wilk (A. Mickiewicz), Kruk i lis (I. Krasicki), O wilku i siedmiu koźlątkach (J.Grimm, W.Grimm ), Przyjaciele (A. Mickiewicz) oraz Paweł i Gaweł (A. Fredro)

straż 2

Straż Miejska w Jaśle współpracuje z placówkami oświatowymi już od wielu lat. Funkcjonariuszki zajmujące się na co dzień profilaktyką szkolną prowadzą prelekcje, które cieszą się na terenie szkół i przedszkoli ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia propagują wśród młodych ludzi bezpieczne i rozważne zachowania. Straż Miejska w ramach spotkań pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnych placówkach: oświatowych, wychowawczych, terapeutycznych, spotyka się także z dziećmi na festynach czy piknikach. W trakcie zajęć strażniczki mówią o konieczności przestrzegania prawa, tłumaczą zbieżność norm prawnych i moralnych, ostrzegają przed zagrożeniami, a także szczegółowo tłumaczą sens istnienia nakazów, zakazów i obowiązków prawnych.

Straż Miejska w Jaśle

REKLAMA

Projektowanie stron internetowych Jasło

Fotograf Jasło, Krosno

Poinformuj nas