REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 05 październik 2015 10:35

Co jest ważniejsze? dobro uczniów, czy budżetowe kalkulacje? Niewystarczające finansowanie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych!

Co jest ważniejsze? dobro uczniów, czy budżetowe kalkulacje? Niewystarczające finansowanie jasielskich szkół ponadgimnazjalnych!Co jest ważniejsze? dobro uczniów, czy budżetowe kalulacje?Rodzice uczniów klasy III E o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle złożyli do Starosty Jasielskiego Franciszka Miśkowicza wniosek o utrzymanie dotychczasowego podziału uczniów na 2 grupy klasowe w nauczaniu przedmiotów kierunkowych – biologii i chemii.

Okazuje się, że w drugim roku nauki uczniom ograniczono - bez porozumienia z rodzicami, liczbę godzin nauczania matematyki z 7 na 6 lekcji tygodniowo. Jak wnioskują rodzice, duże zaległości z zakresu nauczania matematyki przewidziane na klasę pierwszą, są nie do nadrobienia w klasie drugiej.

Rodzice protestują przeciwko planom połączenia obecnego nauczania biologii i chemii w grupach.
- Stanowczo protestujemy przeciwko planom połączenia obecnego nauczania biologii i chemii w grupach, z zamiarem kontynuowania nauki tych przedmiotów, zwłaszcza w klasie trzeciej-maturalnej, w bardzo licznym 37-osobowym składzie - piszą w swoim wniosku rodzice. Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni takim potraktowaniem uczniów w klasie maturalnej, zwłaszcza, że warunkiem zakwalifikowania się do klasy o tym profilu była najwyższa średnia ocen z nauczania w gimnazjum, a nasze dzieci wybrały I LO w Jaśle, a nie np. Liceum Ogólnokształcące im. Kopernika w Krośnie do którego miały otwartą drogę - dodają.

Staroście jasielskiemu, w złożonym wniosku postawione zostały kluczowe pytania.

- Czy ograniczenie wydatków budżetowych jest ponad wszelkie argumenty? Czy los tych zdolnych dzieci nie zasługuje na odrębne podejście i ponowne rozważenie, czy aby takimi decyzjami nie zostanie wyrządzona większa strata niż wyliczone, wątpliwe korzyści ekonomiczne? - stawiają pytania rodzice.

Jaki będzie odzew ze strony starosty? Czy piastujący urząd starosty jasielskiego Franciszek Miśkowicz będzie miał na uwadze dobro uczniów, czy tylko budżetowe kalkulacje? Czy szukanie oszczędności w oświacie to oby na pewno dobry krok?

Do sprawy wrócimy.

Anna Dziura

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Komentarze  
+1 # Kazimierz 2015-10-07 10:01
Nad warunkami budżetowymi nikt nie zastanawiał się podczas ustalania diet radnych i pensji dla starostów.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
0 # Angelika 2015-10-07 10:17
Dokładnie! Najlepiej poucinać wydatki tak, by radni i starostowie nic nie odczuli. A Ty człowieku sie sam martw o siebie, swoją edukację... ciągle kłody pod nogi. Banda zarozumialców i egoistów
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin