REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 20:05

800 tys. zł mniej za energię Wyróżniony

800 tys. zł mniej za energię Ponad 300 tys. zł rocznie zaoszczędzi Miasto Jasło w 2016 i 2017 roku z tytułu zakupu energii elektrycznej zużywanej przez podległe Miastu jednostki i spółki.


Miasto w imieniu kilku gmin, spółek i przedsiębiorstw ogłosiło przetarg publiczny na dostawę energii w latach 2016-2017. Oszczędności całej grupy wyniosą 800 tys. zł rocznie.
Dla wszystkich uczestników, koszt zakupu energii elektrycznej jest znaczącą pozycją w budżecie, dlatego Miasto wraz z podległymi mu jednostkami i spółkami miejskimi, już w zeszłym roku zorganizowało grupowy przetarg publiczny na dostawę energii elektrycznej. Ponieważ takie rozwiązanie okazało się bardzo dobre, w bieżącym roku Miasto Jasło zaproponowało współpracę kolejnym znaczącym odbiorcom energii elektrycznej.
Do wspólnego grupowego zakupu przekonały się sąsiadujące gminy: Kołaczyce i Tarnowiec oraz miejscowe przedsiębiorstwa produkcyjne między innymi JAFAR S.A., Vortumnus Sp. z o.o., Trans-Wiert Sp. z o.o., Zakłady Tworzyw Sztucznych Marek Wojtunik oraz Ligra Grzegorz Schabiński. Dzięki pozyskaniu kolejnych partnerów, zamówiony wolumen energii wzrósł prawie 10-krotnie w stosunku do poprzedniego przetargu.
W rozstrzygniętym w sierpniu przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PGE Obrót S.A.
UMJ

REKLAMA

ZAHURT JASŁO

Salon fryzjerski Renata

instalator klimatyzatory

REKLAMA

Fotoinspiracje

 

Komentarze  
+2 # gość 2015-09-08 08:33
Jasło mogło by zainwestować w mała elektrownie na Wisłoce, jaz jest wybudowany, a to najdroższa cześć inwestycji, produkcja z tej zapory przy moście kolejowym mogła by w znacznym stopniu zaspokoić potrzeby energetyczne miasta. Taka elektrownia mogła by służyć 3-4 pokoleniom bez większych remontów, nie rozumiem dlaczego ten potencjał nie jest wykorzystywany?
Podejrzewam że moc elektrowni mogła by wynosić ok 200 kW, więc prąd wyprodukowany
z takiej elektrowni to ok 1300 MWh, miasto wie dokładnie ile płaci za 1 MWh i ile zużywa, więc łatwo może policzyć, inwestycje na istniejących piętrzeniach w dobrym stanie, zwracają się po ok 7-10 lat, także do dzieła:)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin