środa, 02 wrzesień 2015 18:48

Ruszyło głosowanie na „Aktywne przejścia dla pieszych Wyróżniony

Ruszyło głosowanie na „Aktywne przejścia dla pieszych”Od 1 września internauci mogą głosować w konkursie „Aktywne przejścia dla pieszych”.

Będą wybierać spośródponad 300zgłoszonych przez zarządców dróg niebezpiecznych przejść w całej Polsce. Internauci i komisja konkursowa wskażą te, które Fundacja PZU wyposaży w elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

Głosowanie trwa do 28 września i podzielone jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać swoją miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest ilość zebranych głosów.

Wskazane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.

Biuro Prasowe PZU