REKLAMA

fotografia dziecięca i noworodkowa

wtorek, 01 wrzesień 2015 16:26

Sambor i Jasło miastami partnerskimi

Sambor i Jasło miastami partnerskimi29 sierpnia miasta Jasło i Sambor (Ukraina) podpisały umowę partnerską. Miasta poprzez zawarcie tej umowy deklarują wolę wspierania się i współpracy w zakresie życia gospodarczego, kulturalnego i sportowego.


Umowę w imieniu Jasła podpisał burmistrz Ryszard Pabian, a w imieniu Sambora Taras Kopylak, Burmistrz Miasta Sambor. - Tak się składa, że przed pięcioma laty miałem przyjemność być na rynku w Samborze, kiedy pan burmistrz obejmował urząd. Tym bardziej mi miło, że po tych pięciu latach możemy się spotkać na jasielskim rynku, aby współpracę, która pomiędzy naszymi miastami trwa już od wielu lat, szczególnie w dziedzinie sportu i kultury, potwierdzić podpisaniem porozumienia. Mam nadzieję, że będzie ono skutkować dalszą ścisłą współpracą, również w innych niż dotychczas dziedzinach. Liczę na to, że także nasi przedsiębiorcy rozpoczną współpracę. Wiem, że rozmowy w tej sprawie już się toczą i będziemy szczęśliwi, jeśli do takiej współpracy dojdzie - powiedział po podpisaniu umowy
burmistrz Ryszard Pabian.

podpisanie umowy 3


podpisanie umowyZ kolei burmistrz Sambora podkreślił, że Ukraina znajduje się w trudnej sytuacji zarówno ekonomicznej, jak i politycznej, ale tego typu wydarzenia są znakiem, że to państwo chce być krajem europejskim. - Na wschodzie Ukrainy giną jej wybitni synowie, broniąc jej przed obcymi. Składając tę ofiarę bronimy nie tylko Ukrainy, ale również Polski i Europy. Ukraina chce współpracować z Europą, chce być europejskim krajem. Ten wybór dziś potwierdza miasto Sambor. Chcielibyśmy się od was uczyć, chcielibyśmy wspólnie poznawać naszą historię i naszą współczesność. Niech żyje Ukraina! Niech żyje Polska!

Przejawami współpracy pomiędzy miastami mają być w szczególności działania w dziedzinach: gospodarczej, turystycznej, kulturalnej, oświatowej, społecznej i sportowej. Współpraca transgraniczna będzie realizowana w szczególności poprzez wspólne przygotowywanie i realizację przez strony Umowy Partnerskiej projektów transgranicznych.

Wśród miast partnerskich Jasła, oprócz Sambora znajdują się: Mako (Węgry), Trebiszow i Vranov nad Topl’ou (Słowacja), Hodonin i Praga 10 Dzielnica (Czechy) oraz Truskawiec (Ukraina).

UMJ

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin