poniedziałek, 31 sierpień 2015 16:29

Winiarski weekend zakończony Wyróżniony

Winiarski weekend zakończonyNowa formuła, turyści z całej Polski i niekończące się rozmowy o winiarstwie – tak wyglądały X Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle.

Według mieszkańców, turystów i winiarzy organizacja święta wina na płycie rynku bez biletu wstępu, była bardzo dobrym rozwiązaniem.

W trwającej przez dwa dni imprezie winiarskiej wzięło udział 33 wystawców, w tym 15 winnic polskich, 3 stowarzyszenia (Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy i Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy), 8 importerów, którzy prezentowali wina m.in. z Gruzji, Węgier Mołdawii i Słowenii. Odwiedzający Jasło enoturyści mieli kilkaset rodzajów win do wyboru.

Dc702

Dc706

Organizatorami jubileuszowych X Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Wino i Przyjaciele, Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” i Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia; partnerem – Gmina Jasło; patronami medialnymi – Vinisfera.pl, CzasWina.pl, Przegląd Gastronomiczny, Nasze Winnice, Magazyn Wino oraz Magazyn Food Service.

UMJ