wtorek, 25 sierpień 2015 13:31

Balonowe cudo… Wyróżniony

Balonowe cudo…Przepiękna replika balonu braci Montgolfier górowała na niebie w piątkowy wieczór.

Każdy cierpliwy mógł wsiąść do balonu i pod opieką wznieść się w górę. Była to tylko jedna z atrakcji, jaką można było zobaczyć podczas Aeropikniku zorganizowanego przez Miasto.
Pokaz repliki pierwszego na świecie balonu przygotowany został przez Lotniczą Ekspedycję Historyczną, grupę balonistów powołaną przez Marka Roleskiego. Klimat czasów braci Montgolfier przywołany został między innymi także dzięki epokowym kostiumom, w które ubrani byli wykonawcy i pokazom wystrzałów armatnich.

{youtube}QoHTLUAeNuM{/youtube}
Dodatkowo każdy pasjonat lotnictwa mógł obejrzeć pokaz filmów lotniczych z komentarzem pilotów, z bliska obejrzeć szybowiec Foka 4, żyroskop, dron, makiety samolotów i nietypowych latawców.
AeroPiknik zorganizowany został na zakończenie programu „Trener Osiedlowy” w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
UMJ