poniedziałek, 10 sierpień 2015 11:39

Ostrzeżenie o burzach z gradem – 10 sierpnia Wyróżniony

Ostrzeżenie o burzach z gradem – 10 sierpnia IMGW Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega, że w dniu 10.08.2015 r. od godz. 11 do godz. 21 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
W związku z ostrzeżeniem UPRASZA SIĘ O : dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.
Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle