czwartek, 23 lipiec 2015 10:17

Jasło wspiera akcję „kocham kolej” Wyróżniony

Jasło wspiera akcję „kocham kolej”Ryszard Pabian, burmistrz Jasła i jego zastępcy Elwira Musiałowicz-Czech oraz Antoni Pikul włączyli się do akcji społecznej www.kochamkolej.pl.

W ten sposób promują podróż nowoczesnym szynobusem relacji Jasło - Krosno - Zagórz – Komańcza, która zacznie funkcjonować od 1 sierpnia.

- Mamy nadzieję, że zainteresowanie podróżowaniem szynobusem będzie duże, a nasi mieszkańcy przekonają się o tym, że korzystanie z kolei jest bardzo dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Od 1 sierpnia wrócą pociągi do Komańczy
Na wniosek organizatora przewozów tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego od 1 sierpnia do 27 września br. zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych na odcinku linii nr 107 Zagórz – Komańcza. Pociągi pojadą w weekendy (soboty i niedziele) w relacji:
• Jasło odjazd 7:00 – Krosno 7.32 - Zagórz 8.40 – Komańcza przyjazd 9:31
• Komańcza odjazd 16:10 – Zagórz 17.01 - Krosno 18.08 – Jasło przyjazd 18:40.

Promocyjne ceny
Od 1 marca br. pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu płacą za bilety nawet do 68% mniej. Nowa „Taryfa Podkarpacka” obowiązuje na wszystkich trasach w regionie. Obejmie więc również i linię Zagórz – Komańcza. (Jasło – Komańcza bilet normalny 11,97 zł, szkolny 7,54 zł, studencki 5,87 zł, mini bilet turystyczny – 39 zł/ bilet imienny ważny w weekendy, z którym można podróżować bez ograniczeń pociągami REGIO).

W podróż nowoczesnym szynobusem
Połączenie będzie obsługiwane autobusem szynowym serii SA 103. Oferuje maksymalnie 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów – płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi.

UMJ