wtorek, 02 kwiecień 2013 12:41

Ósma rocznica śmierci Jana Pawła II Wyróżniony

Jan Paweł IIDzisiaj 2 kwietnia o godzinie 21.37 mija ósma rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.

Wielu wiernych wspominając papieża, zastanawia się, czy w tym roku dojdzie do jego kanonizacji. Parafie w całej Polsce podczas uroczystych mszy świętych wspominają Jana Pawła II.
Talent ewangelizacyjny, który niewątpliwie posiadał ten Wielki Człowiek sprawił, ze zapisał się on w kartach historii i sercach wielu osób. Nadzieja na rychłą kanonizacje przepełnia wielu ludzi. Niektóre źródła podają, że w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na biskupa Rzymu dojdzie do kanonizacji. Przypomnijmy, iż słowa ,,Santo subito” można było usłyszeć na placu św. Piotra już w momencie śmierci papieża.

Jan Paweł II

Obecny papież Franciszek darzył niezwykłą czcią Ojca Świętego – podaje dzisiaj radio watykańskie. Warto przypomnieć, ze to Jan Paweł II w 1992roku mianował ks. Bergoglio biskupem, zaś do Kolegium Kardynalskiego włączył go w 2001 roku. Rozgłośnia papieska przypomina dzisiaj fragmenty niezwykłych homilii, wykazujących brak jakiegokolwiek lęku, nacisk na kontemplację Zmartwychwstałego Jezusa; to towarzyszyło podczas pontyfikatu naszemu papieżowi. „Męstwo, stanowczość jakimi obdarza nas Chrystus Zmartwychwstały, pokój serca, z powodu przebaczenia jakie zyskujemy dzięki Bożemu miłosierdziu uwalniają nas od lęku. Właśnie dlatego w naszym sercu mogą rozbrzmiewać słowa Jezusa i bł. Jana Pawła II –Nie lękajcie się” – powiedział dwa lata temu metropolita Buenos Aires.
Jan Paweł II, którego dziś wspominamy był w odczuciu ludzi wielkim człowiekiem, bliskim Ludu Bożego; pozwalał kształtować się Bożą mocą i całym sobą dawał ogromne świadectwo.

Anna Dziura