sobota, 26 styczeń 2013 16:43

"Alkohol i narkotyki"

alkochol_i_narkotykiEliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków - to cele akcji "Alkohol i narkotyki". Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem i potrwają całą dobę.

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. W tych miejscach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymują do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzają również czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

Każdego dnia podkarpaccy policjanci ujawniają kilkunastu kierujących pod wpływem alkoholu. W ciągu całego 2012 r. funkcjonariusze ujawnili 9 049 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. Na drogach powiatu jasielskiego takich przypadków było 511.

Podczas działań policjanci kontrolują także kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tym celu wykorzystują narkotestery, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Wykrywają kilka środków narkotycznych w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których nie można prowadzić samochodu.

KPP Jasło