poniedziałek, 25 maj 2015 11:00

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość Wyróżniony

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkośćPolicjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. 22-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Zgodnie z nowymi przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami odzyska za 3 miesiące.


Wczoraj wieczorem policjanci ruchu drogowego prowadzili radarowy pomiar prędkości na drodze w miejscowości Łubno Opace. Około godz. 21 zatrzymali kierowcę osobowego mitsubishi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 22-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h, więc policjanci zgodnie z nowymi przepisami zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące. Więcej o nowych przepisach tutaj.

KPP Jasło

REKLAMA

fotografia dziecieca noworodkowa

REKLAMA

Fotograf Jasło

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu www.miastojaslo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wycięcia całego komentarza lub jego fragmentu. Wszystkie komentarze wymagają akceptacji administratora portalu. Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad zawartych w regulaminie portalu.

Regulamin